'Accountant niet geschikt als topadviseur bedrijfsoverdracht'

woensdag 29 april 2009 | 0 reacties

Accountants zijn de meest gekozen adviseurs bij bedrijfsopvolging, maar niet de best toegeruste. Zij missen de ervaring, eenduidige systematiek en een netwerk van financieringsspecialisten. Daarnaast spelen voor accountants belangenconflicten om als matchmaker, onderhandelaar en adviseur op te treden in de contractfase. Dat blijkt uit het onderzoek 'Adviseurs aan het woord' van de Kamer van Koophandel Nederland.

Daaruit blijkt ook dat geen enkele adviseur actief is in alle vijf fasen van bedrijfsoverdracht. Ondernemers hebben minstens twee tot drie adviseurs nodig bij een bedrijfsoverdracht, aldus de onderzoekers van de Hogeschool Utrecht.

De onderzoekers spraken daarvoor met 71 adviseurs, waarvan 25 van de 6500 AA-accountants in Nederland. Daarnaast deden ook intermediairs, bankiers en consulenten van de Kamers van Koophandel mee. Alle resultaten zijn statistisch getoetst.

Intermediairs gaan volgens dit onderzoek door voor de meest complete adviseurs bij bedrijfsoverdracht. Zij zijn aangesloten bij kantoren die fungeren als tussenpersonen bij financieringsvraagstukken. Zij richten zich echter op grotere bedrijven, waardoor er voor het middelgrote en kleine bedrijven nauwelijks een one stop-shop is bij bedrijfsoverdracht.

De Kamer van Koophandel wilde met deze studie meer inzicht in de werk- en zienswijze van adviseurs bij bedrijfsoverdracht. Hier is nog weinig over bekend, aldus de KvK. Meer specifiek ging het om de vraag welke adviseurs in welke fase actief zijn en hoe geschikt de accountant is als adviseur bij bedrijfsoverdracht.



  • Reageer
  • Print
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Facebook
  • Delen

Reacties (0) | Reageer


Reageer op dit artikel


 










NBA Opleidingen

Aandeelhoudersconflicten

13 juni in Nieuwegein

Mastercourse publieke sector NBA Opleidingen

27, 28 en 29 juni in Den Haag

Mastercourse voor financieel managers

27, 28 en 29 juni in Garderen




Vacatures





CBRE Global Investors zoekt een Fund Accountant in Schiphol

Alterim zoekt een Corporate Accountant in Regio Gorichem

Hogeschool Rotterdam zoekt een Coördinator Grootboek in Rotterdam

SABIC Europe zoekt een Junior Accountant (Site) at SABIC Europe in Bergen op Zoom

Latexfalt BV zoekt een Assistent Controller bij Latexfalt BV in Koudekerk aan den Rijn