Accountantskamer: twee doorhalingen voor PE-verzuim

16 maart 2010 - De Accountantskamer heeft eind februari twee registeraccountants voor een periode van een jaar een doorhaling in het register opgelegd. De RA's hadden niet voldaan aan de PE-verplichting en reageerden ook niet op herhaalde verzoeken van het NIVRA om alsnog de vereiste PE-punten te halen.
Volgens de Accountantskamer duidt het feit dat de RA's onlangs herhaalde aanmaningen niet aan hun PE-verplichting voldeden "op een gebrek aan besef van het belang dat het fundamentele beginsel van deskundigheid en zorgvuldigheid heeft voor een adequate, professionele dienstverlening en het publieke vertrouwen in een goede uitoefening van het accountantsberoep".
Bovendien heeft het NIVRA in de communicatie met de leden zeer ruime aandacht gegeven aan de PE-verplichtingen, aldus de Accountantskamer.
Eerder legde de Accountantskamer al boetes op voor het niet voldoen aan de PE-verplichting.
In twee van de drie PE-zaken waar de Accountantskamer op 26 februari uitspraak deed oordeelde de Accountantskamer echter dat alleen de maatregel van een tijdelijke doorhaling voor de (maximale) duur van één jaar passend was.
Reacties (5) | Reageer
Geplaatst door bert peters - 29-3-2010 18:20:20
register accountant zijn betekent dat je aan bepaalde kwaliteits eisen voldoet. als je wettelijk voorgeschreven beroepsorganisatie het nivra voorschrijft dat je aan bepaalde education permanente moet voldoen dan doe je dat. je kunt altijd met gelijkgestemden in de ledenvergadering stennis schoppen en desnoods een eigen clupje beginnen. het keurmerk ben je dan wel kwijt. Wat ik niet snap is dat de PE peuteraars hun agenda niet vrij kunnen maken voor die paar uren. Maar ja, dit beroep heeft altijd volgezeten met work alcoholics die geen tijd vrij konden maken voor de belangrijke dingen in het beroep. Fou heeft in acc nieuws eens gezegd dat een accountant een kwart van zijn tijd vrij moet houden voor niet declarabele activiteiten. Dan maar een ton minder verdienen.
peuteraars, niet zeuren. je weet al sinds het moment dat je bent ingeschreven dat er een pe verplichting bestaat. niet zeuren als je de deksel op je neus krijgt.
Geplaatst door Jan De Gruyter RA - 19-3-2010 17:41:16
Bij de eerste straffen wegens het niet voldoen aan de PE verplichting heb ik al gevraagd om een diepgaand onderzoek naar het (on)terecht verstrekken van een goedkeurende verklaring bij de jaarrekening van een financiële instelling in plaats van het openene van een heksenjacht op het naleven van de PE verplichting. Het begint steeds meer te lijken op het feit dat je niet gestraft wordt voor de zoveelste inbraak maar we voor het twee km te hard rijden. Ik vind deze maatschappelijk normaal gevonden ontwikkeling zeer onevenwichtig. De zware misstanden worden onder het tapijt gemoffeld en de kleine misstanden worden buitensporig beboet. Ik ben het dus ook eens met de vorige reacties.
Geplaatst door Paul Th. Stoele RA AA - 19-3-2010 16:32:21
Waar is dat onder de oude wetgeving de maximale schoringstermijn zes maanden was, maar de wet kende ook de maatregel van doorhaling van de inschrijving.
Overigens wordt wellicht door collega Mock de als eens door Marcel Pheijffer geopperde 'openbaar aanklager' gemist. Zo die er zou zijn, zou die in actie kunnen komen naar aanleiding van - al dan niet vermeende - misstanden die de pers halen.
Geplaatst door Hans Blokdijk - 19-3-2010 10:53:46
Tja, de zaak m.b.t. Landis dateert van voor de Wtra, en toen was de maximale termijn voor een 'schorsing' zes maanden!
Geplaatst door mock - 18-3-2010 21:35:05
vergelijk dee straf eens met de straf voor de accountant van Landis die ook deze week bekend is geworden: het belazeren van de beleggers van Landis wordt bestraft met een half jaar, het niet voldoen aan de PE verplichting met de dubbele tijd van een heel jaar.
En alle accountants die voor een "getrouw beeld "hebben
getekend terwijl ze wisten dat miljarden buiten de balans zijn gehouden, krijgen voorlopig geen straf, tenzij de toezichthouders of de Sobi klachten indienen. NIVRA wees eens flink en klaag ook de grote jongens aan, en niet alleen de kleine PE peuteraars.