'Banken vorig jaar zuinig met informatie'

dinsdag 19 augustus 2008 | 0 reacties

Grote banken hebben vorig jaar steken laten vallen in het informeren van beleggers. Dat concludeert PricewaterhouseCoopers in een vorige week verschenen onderzoeksrapport. Maar de onderzochte banken communiceren inmiddels beter, aldus PwC.

De onderzoekers hebben de financiële communicatie onderzocht van 22 banken die vorig jaar rapporteerden volgens US GAAP en IFRS. De helft van deze banken staat geregistreerd bij de Amerikaanse beurswaakhond SEC.

Op drie belangrijke onderdelen waren de banken niet open genoeg, aldus PwC: fair value, structured finance en risk management. Maar er waren verzachtende omstandigheden, zo staat in het rapport. Zo waren de banken nog niet gewend aan de strengere regels voor openheid van informatie.

Zo was IFRS 7, de richtlijn voor rapportering over financiële instrumenten, nog maar pas ingevoerd in 2007. De informatie die volgens deze richtlijn verstrekt had moeten worden, was bij de banken dan ook moeilijk te vinden. Waar precies de risico's van de subprime hypotheken zaten, gaven de banken bijvoorbeeld niet aan.

Banken die rapporteerden volgens US GAAP deden dit wel volgens de regels. Maar zij hadden beter moeten uitleggen hoe beleggers de informatie over fair value moesten interpreteren. Informatie over manieren van waarderen, de onderliggende aannames daarbij en de consistenties in rapporteringen moeten beter, aldus PwC.

  • Reageer
  • Print
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Facebook
  • Delen

Reacties (0) | Reageer


Reageer op dit artikel


 










NBA Opleidingen

Aandeelhoudersconflicten

13 juni in Nieuwegein

Mastercourse publieke sector NBA Opleidingen

27, 28 en 29 juni in Den Haag

Mastercourse voor financieel managers

27, 28 en 29 juni in Garderen




Vacatures





CBRE Global Investors zoekt een Fund Accountant in Schiphol

Alterim zoekt een Corporate Accountant in Regio Gorichem

Hogeschool Rotterdam zoekt een Coördinator Grootboek in Rotterdam

SABIC Europe zoekt een Junior Accountant (Site) at SABIC Europe in Bergen op Zoom

Latexfalt BV zoekt een Assistent Controller bij Latexfalt BV in Koudekerk aan den Rijn