Bedrijven kunnen deeltijd-WW aanvragen
vrijdag 3 april 2009 |
0 reacties
Bedrijven kunnen deeltijd-WW aanvragen. Werkgevers kunnen hierdoor werknemers behouden die ze anders door de crisis zouden moeten ontslaan. De regeling geldt per 1 april 2009.
De regeling deeltijd-WW is bedoeld voor bedrijven die gezond genoeg zijn om door de crisis heen te komen, ondanks een tijdelijk tekort aan omzet en orders.
Werknemers blijven tijdens de deeltijd-WW in dienst bij de werkgever. Zij hoeven niet te solliciteren of een re-integratietraject te volgen. Tijdens de deeltijd-WW verbruiken werknemers opgebouwde WW-rechten. Zij bouwen over de gewerkte uren nieuwe rechten op.
Werkgevers kunnen voor hun werknemers deeltijd-WW aanvragen na instemming van de vakbonden of een andere vertegenwoordiging van werknemers. Dit hangt af van het aantal werknemers. Meningsverschillen kunnen worden gemeld bij een meldpunt dat minister Donner (SZW) instelt.
Deeltijd-WW wordt in eerste instantie toegekend voor drie maanden. Werkgevers kunnen vervolgens twee keer een verlenging met zes maanden aanvragen.
De werkgever dient met de werknemersvertegenwoordiging afspraken te maken over scholing en detachering tijdens de deeltijd-WW. Het is de bedoeling dat de werknemer na afloop weer volledig bij de werkgever gaat werken.
De deeltijd-WW komt in de plaats van de bijzondere regeling voor werktijdverkorting, die op 21 maart 2009 is afgelopen. De regeling gaat in op 4 april 2009, met terugwerkende kracht tot en met 1 april 2009.
(Bron: Regering.nl)
Reacties (0) | Reageer