Belastingdienst en BOVAG Verhuurbedrijven sluiten convenant

dinsdag 23 juni 2009 | 0 reacties

De Belastingdienst heeft op 19 juni 2009 een convenant afgesloten met BOVAG Verhuurbedrijven. In het convenant is een afspraak gemaakt over de kwaliteit van de aangifte loonheffingen op het punt van de regeling voor privégebruik auto en over het toezicht hierop.

Centraal in het convenant staat het onderhouden en versterken van de bereidheid om aan de fiscale verplichtingen te voldoen. Daarbij verschaft het convenant rechtszekerheid over fiscale vragen die de convenantpartijen hebben.

Verhuurbedrijven maken vaak gebruik van zogenoemde hikers. Dit zijn werknemers van verhuurbedrijven die voor verhuur bestemde auto's wegbrengen naar klanten en ophalen. Met name hun positie komt in het convenant aan de orde. BOVAG Verhuurbedrijven en de Belastingdienst hebben voor het leveren van het bewijs dat de hiker niet meer dan 500 privékilometers rijdt, een voorbeeldovereenkomst gemaakt.

Het convenant is alleen van toepassing op verhuurbedrijven die lid zijn van BOVAG Verhuurbedrijven. Deelnemende verhuurbedrijven nemen hun verantwoordelijkheid om de regeling voor privégebruik auto goed toe te passen en nemen daarvoor maatregelen in hun organisatie.

Daarnaast zijn afspraken gemaakt over de manier waarop de Belastingdienst toezicht houdt op de regeling. Bij convenantpartners houdt de Belastingdienst een periodieke, beperkte steekproef. Als bij deze steekproef onvolkomenheden worden geconstateerd in de aangifte loonheffingen, moet de werkgever deze herstellen.

De resultaten van de steekproef worden in geanonimiseerde vorm met BOVAG Verhuurbedrijven besproken. BOVAG Verhuurbedrijven communiceert daarna de resultaten van deze steekproef met haar leden en adviseert hen waar nodig de aangifte loonheffingen te herstellen en maatregelen te treffen om herhaling te voorkomen.

(Bron: Belastingdienst)



  • Reageer
  • Print
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Delen

Reacties (0) | Reageer


Reageer op dit artikel


 










NBA Opleidingen

IFRS 3R Business combinations

27 maart in Amsterdam

Corporate recovery

29 maart in Rotterdam




Vacatures





RSG Finance zoekt een Business Controller in Nederland

Robert Walters zoekt een Business Controller in Nijmegen

Kempenhaeghe zoekt een Business Controller bij Kempenhaeghe in Heeze

Zollner en Zollner zoekt een Accountant Administratie Consulent in Arnsberg

Alterim zoekt een Groups / Business Controller (MT lid) in Roosendaal