Belastingdienst haalt bakzeil over btw auto’s na protest accountantskantoren

donderdag 26 januari 2012 | 0 reacties

De Belastingdienst gaat de gewraakte regeling voor btw-correctie op auto's herzien. Dit na gezamenlijke druk van de grootste accountantskantoren, waarbij Accon avm dreigde het convenant over horizontaal toezicht op te zeggen. Toch is een goede afloop nog niet helemaal zeker, aldus René de Visser, voorzitter van de Btw-vakgroep van Accon avm.

"Eergisteren hebben de zes grootste accountantskantoren overlegd met de Belastingdienst over de voorgestelde regeling om collectief bezwaar aan te tekenen tegen btw-correctie van de auto. Daarin heeft de Belastingdienst gezegd aan onze bewaren tegemoet te komen", zegt De Visser.

"Er is nog maar één punt waarover we het eens moeten worden, en dat is het gebroken boekjaar. Bedrijven met een gebroken boekjaar moeten op twee verschillende momenten gegevens opsturen. Vroeger konden ze dat doen in het laatste tijdvak van het boekjaar, maar nu moeten ze privégebruik opgeven in december. Dat gaat ten koste van onze controleprocessen en brengt administratieve rompslomp voor de ondernemer."

Accon avm bracht de onvrede over de fiscale regeling gisteren naar buiten in een persbericht. Ondernemers die bezwaar aantekenen tegen de btw-correctie door de fiscus, kunnen zich bij de Belastingdienst inschrijven op een speciale bezwaarlijst. Ze moeten veel data aanleveren en zich committeren aan de uitslag van proefprocedures.

"Terwijl in die procedures niet alle bezwaren van ondernemers aan bod komen", zegt De Visser. "Per individu moet je het bezwaar aangeven, waarbij je uit drie bezwaren kunt kiezen. Maar er zijn wel tien mogelijke gronden voor bezwaar, maar die worden niet genoemd. Daarnaast moet iedereen individueel bezwaar aantekenen. Dan krijg je honderdduizend bezwaren, dat is compleet onwerkbaar."

Pogingen van accountantskantoren om met de Belastingdienst hierover in gesprek te gaan, liepen aanvankelijk op niets uit, zegt De Visser. "Het kon niet, het mocht niet, zo kregen we te horen. Geen poot aan de grond kregen we. Ja, ergens in februari konden we erover praten, maar dat was te laat, want dan moesten de aangiften al binnen zijn."

Accon avm overwoog om het convenant horizontaal toezicht op te zeggen. "In een convenant spreek je af om met elkaar te overleggen zodra er iets is. Overleg was er wel, maar er kon niks meer veranderen, zo kregen we te horen. Dat de regeling nu toch wordt gewijzigd, komt door de druk die we als gezamenlijke accountantskantoren hebben uitgeoefend. We wachten nu af of het ministerie ook tegemoet komt aan ons laatste bezwaar. De overweging om het convenant op te zeggen, is er tot zo lang nog steeds."



  • Reageer
  • Print
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Delen

Reacties (0) | Reageer


Reageer op dit artikel


 










NBA Opleidingen

50 belastingtips voor de accountant

14 maart in Dordrecht

Communicatieve vaardigheden voor accountants

19 maart, 2 en 16 april in Eindhoven

IFRS 3R Business combinations

27 maart in Amsterdam




Vacatures





Crowe Horwath zoekt een Manager Accountancy in Rotterdam

Alterim zoekt een Teammanager Financiële Administratie in Midden Nederland

Volkswagen Pon Financial Services zoekt een Manager SSC Risk bij Volkswagen Pon Financial Services in Amersfoort

Blomer accountants en adviseurs zoekt een Assistent Accountant - Audit in Nieuwegein