Belastingschuld ook in het buitenland invorderbaar

donderdag 21 januari 2010 | 0 reacties

Emigreren helpt niet meer om een belastingschuld te ontlopen. Vanaf 2012 kan de fiscus ook vorderingen opeisen van Nederlanders die zich elders in de Europese Unie ophouden.

De Europese ministers van Financiën hebben hierover een akkoord gesloten in EU-verband. De belastingschuld kan ook over de grens worden opgeëist zodra het gaat om bedragen die hoger zijn dan 1500 euro.

Het opeisen van belastingschulden van Nederlanders in het buitenland loopt nu stroef. Slechts vijf procent van de aanvragen voor invorderingen wordt gehonoreerd. Het uitvoerend apparaat in het buitenland stribbelt vaak tegen.

Belastingschuld in het buitenland ontstaat doordat Nederlanders zakelijke activiteiten onderbrengen in het buitenland en die laten vollopen met schuld, waarna ze failliet worden verklaard.

De afspraak voor invordering van belastingschuld in de Europese Unie is opmerkelijk. Vooral Luxemburg verzet zich tegen Europese belastingverdragen.



  • Reageer
  • Print
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Delen

Reacties (0) | Reageer


Reageer op dit artikel


 










NBA Opleidingen

IFRS 3R Business combinations

27 maart in Amsterdam

Corporate recovery

29 maart in Rotterdam




Vacatures





RSG Finance zoekt een Business Controller in Nederland

Robert Walters zoekt een Business Controller in Nijmegen

Kempenhaeghe zoekt een Business Controller bij Kempenhaeghe in Heeze

Zollner en Zollner zoekt een Accountant Administratie Consulent in Arnsberg

Alterim zoekt een Groups / Business Controller (MT lid) in Roosendaal