Bij BTW-aangifte halve centen naar boven afronden

vrijdag 15 mei 2009 | 0 reacties

Bij de aangifte omzetbelasting moeten de verschuldigde bedragen volgens de gangbare rekenkundige methode worden afgerond. De manier dus waarop kinderen hun rapportcijfers plegen uit te rekenen. De Hoge Raad heeft dit op 15 mei bepaald in een geschil tussen Ahold en de belastingdienst.

Ahold strijdt al een jaar of vijf met de fiscus over de manier waarop de verschuldigde BTW-bedragen moeten worden afgerond. Aanvankelijk waren daarbij twee geschilpunten.

Het eerste geschilpunt was of de detaillist het BTW-bedrag per kassabon of per product moest afronden. In de loop van de procedure zijn Ahold en de fiscus het hierover eens geworden: per kassabon.

Over het andere geschilpunt heeft de Hoge Raad nu de knoop doorgehakt. Ahold moet voor alle filialen de bedragen onder een halve cent naar beneden afronden en de bedragen van een halve cent of meer naar boven.

Ahold stelde zich in deze proefprocedure op het standpunt dat alles onder een hele cent naar beneden mag worden afgerond. € 0,099 werd dus € 0,09 in plaats van € 0,10.

Deze rekenmethode is toegestaan bij de aangifte inkomstenbelasting. Het scheelde één AH-filiaal in oktober 2003 een bedrag van 1400 euro. Ahold wilde daarom de te veel betaalde BTW terug van alle filialen die op de gebruikelijke manier hadden afgerond.

De proefprocedure voerde de fiscus en Ahold ook naar Luxemburg. Daar besloot het Europese Hof van Justitie dat elke lidstaat zelf mag weten welke regels en methoden gehanteerd moeten worden voor de afronding van BTW-bedragen. Zolang het niet de spuigaten uitloopt en lidstaten elkaar niet in de wielen rijden.



  • Reageer
  • Print
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Delen

Reacties (0) | Reageer


Reageer op dit artikel


 










NBA Opleidingen

IFRS 3R Business combinations

27 maart in Amsterdam

Corporate recovery

29 maart in Rotterdam




Vacatures





RSG Finance zoekt een Business Controller in Nederland

Robert Walters zoekt een Business Controller in Nijmegen

Kempenhaeghe zoekt een Business Controller bij Kempenhaeghe in Heeze

Zollner en Zollner zoekt een Accountant Administratie Consulent in Arnsberg

Alterim zoekt een Groups / Business Controller (MT lid) in Roosendaal