Britse APB publiceert handreiking kredietcrisis
maandag 21 januari 2008 |
0 reacties
De Britse Auditing Practices Board heeft een APB Bulletin gepubliceerd om accountants te helpen die tijdens de controle te maken krijgen met de gevolgen van de kredietcrisis.
Bulletin 2008/01, Audit issues when financial market conditions are difficult and credit facilities may be restricted, kan gebruikt worden door controlerend accountants van financiële instellingen, maar heeft een algemene strekking. De publicatie gaat in op het mogelijke risico van materiële fouten in de jaarrekening als gevolg van de beperkte beschikbaarheid van financiering en de moeilijkheid om bepaalde activa te waarderen, in het bijzonder activa die gewaardeerd moeten worden op basis van fair value.
Het Bulletin gaat uit van bestaande standaarden en handreikingen van de APB. Accountants die banken, verzekeraars en beleggingsinstellingen controleren kunnen aanvullende informatie vinden in Practice Notes 19, 20 en 21.
Ook de Duitse beroepsorganisatie IDW heeft onlangs een publicatie gewijd aan de kredietcrisis: Positionspapier des IDW zu Bilanzierungs- und Bewertungsfragen im Zusammenhang mit der Subprime-Krise.
Reacties (0) | Reageer