Britse hoogleraar: 'Accountants grote banken misten red flags'

dinsdag 14 oktober 2008 | 0 reacties

De accountants van grote banken en andere financiële instellingen hebben in de aanloop naar de kredietcrisis waarschuwingssignalen gemist bij hun controles van banken. Dat stelt Prem Sikka, hoogleraar accounting aan de Essex Business School in een Britse krant.

"De audit industry houdt ervan om controles te vergelijken met gezondheidschecks", aldus Sikka in de Schotse krant Sunday Herald. "Veel van de bedrijven die in moeilijkheden kwamen stonden op een dieet van giftige schulden, off-balance-sheet accounting, dubieuze asset values en businessmodellen waar je vraagtekens bij zet. Toch hebben de controlerend accountants de waarschuwingstekens niet opgemerkt."

Volgens Sikka verrichtten accountantskantoren in de meeste gevallen ook advieswerk voor hun klanten in de financiële sector, hetgeen het risico van belangenconflicten met zich mee zou kunnen brengen. Zo verdiende Deloitte & Touche volgens de Sunday Herald in Engeland ruim 31 miljoen pond aan Royal Bank of Scotland, waarvan 17 miljoen met de accountantscontrole.



  • Reageer
  • Print
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Facebook
  • Delen

Reacties (0) | Reageer


Reageer op dit artikel


 










NBA Opleidingen

Aandeelhoudersconflicten

13 juni in Nieuwegein

Mastercourse publieke sector NBA Opleidingen

27, 28 en 29 juni in Den Haag

Mastercourse voor financieel managers

27, 28 en 29 juni in Garderen




Vacatures





CBRE Global Investors zoekt een Fund Accountant in Schiphol

Alterim zoekt een Corporate Accountant in Regio Gorichem

Hogeschool Rotterdam zoekt een Coördinator Grootboek in Rotterdam

SABIC Europe zoekt een Junior Accountant (Site) at SABIC Europe in Bergen op Zoom

Latexfalt BV zoekt een Assistent Controller bij Latexfalt BV in Koudekerk aan den Rijn