De Jager: overdrachtsbelasting wellicht omvormen tot bezitsbelasting

dinsdag 8 december 2009 | 2 reacties

"Op lange termijn zou je best naar de overdrachtsbelasting kunnen kijken, omdat het een belasting op een transactie is die verstorend kan werken. De vraag is of het niet beter zou zijn als je de overdrachtsbelasting zou ombouwen naar een bezitsbelasting: een veel lagere belasting, verspreid over de jaren." Dit zegt Staatssecretaris Jan Kees de Jager in het decembernummer van Eigen Huis Magazine van Vereniging Eigen Huis.

Volgens Vereniging Eigen Huis is de huidige overdrachtsbelasting van 6 procent een van de oorzaken van de teruglopende woningverkopen. In 2006 werden er nog 210.000 huizen verkocht, dit jaar zal dat aantal waarschijnlijk niet hoger uitkomen dan 130.000.

"Bij een afvlakking of daling van de huizenprijzen wordt de 'terugverdientijd' van de overdrachtsbelasting steeds langer en wordt de verhuisbarrière voor potentiële kopers naar verhouding hoger." Vereniging Eigen Huis pleit al jaren voor het verlagen of afschaffen van de overdrachtsbelasting.

Hoewel De Jager nog geen concrete plannen heeft voor omvorming van de overdrachtsbelasting, reageert Vereniging Eigen Huis positief. De doorstroming op de woningmarkt zou zo een impuls krijgen.

"Iemand die een woning koopt kan een lagere hypotheek afsluiten. Anderzijds wil de staatssecretaris dat alle eigenwoningbezitters een beetje mee gaan betalen via een 'bezitsbelasting' om dit voor de overheid budgettair mogelijk te maken. Vereniging Eigen Huis is daar geen voorstander van, maar aan de andere kant is het te rechtvaardigen omdat het in het belang is van iedere eigenwoningbezitter dat de woningmarkt zo goed mogelijk functioneert", aldus Nico Stolwijk, beleidsstrateeg bij Vereniging Eigen Huis.

Het omvormen van de overdrachtsbelasting mag volgens de belangenvereniging van huizenbezitters echter geen verkapte lastenverzwaring opleveren voor huiseigenaren.



  • Reageer
  • Print
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Delen

Reacties (2) | Reageer


Reacties

Geplaatst door Monique - 9-12-2009 10:26:04

Dus als ik het goed begrijp, en je verhuist voorlopig niet, ben je straks twee keer de klos: Eerst bij de aankoop van je woning in het huidige regime, en straks als je jaarlijks weer een extra belasting 'mag' betalen. Doodmoe word ik ervan, Nederland......
Gelukkig zal er nog een hoop Haags geleuter voorafgaan aan welk besluit dan ook, zodat ook dit nog weer jaren kan sudderen. Wie weet komt er nog iets logisch uit de kookpot.

Geplaatst door Idso Brouwer - 8-12-2009 23:45:30

Schandalig dat de VEH hier aan mee werkt. Weer een nieuwe belastingvorm die JAARLIJKS terugkeert en die dus ook JAARLIJKS aangepast kan en zal worden door de ambtenaren. De aanpassing zal altijd naar boven zijn en uiteindelijk de burger meer gaan kosten. Hoe durven ze in deze tijd nog weer met extra belastingen aan te komen, want niemand, maar dan ook niemand gaat geloven dat dit beter wordt voor de burger. Dit verhaaltje hebben we ook al gehoord van Eurlings en die liegt ook dat hij barst.


Reageer op dit artikel


 










NBA Opleidingen

IFRS 3R Business combinations

27 maart in Amsterdam

Corporate recovery

29 maart in Rotterdam




Vacatures





RSG Finance zoekt een Business Controller in Nederland

Robert Walters zoekt een Business Controller in Nijmegen

Kempenhaeghe zoekt een Business Controller bij Kempenhaeghe in Heeze

Zollner en Zollner zoekt een Accountant Administratie Consulent in Arnsberg

Alterim zoekt een Groups / Business Controller (MT lid) in Roosendaal