Europese toppolitici mengen zich in debat fair value

vrijdag 3 oktober 2008 | 0 reacties

De financiële crisis maakt dat zelfs de Franse president en de voorzitter van de Europese Commissie zich bemoeien met financiële verslaggevingsregels. Volgens Nicholas Sarkozy, president van huidig EU-voorzitter Frankrijk, hebben fair value-waarderingsregels de crisis verergerd. Hij heeft hierbij steun gekregen van Jose Manuel Barroso, de voorzitter van de Europese Commissie.

Sarkozy dringt aan op waarderingsregels die rekening houden met de vraag of activa voor langere of kortere tijd worden aangehouden. In het eerste geval zouden de bezittingen minder onderhevig moeten zijn aan afschrijvingen.

Barosso steunt de gedachte van Sarkozy dat voor deze activa de fair value-waardering niet moet gelden. Ook eurocommissaris Charles McCreevy heeft aangegeven de fair value-regels te willen wijzigen, in navolging van de Verenigde Staten, waar beurswaakhond SEC de waarderingsregels heeft versoepeld.

Barosso en Sarkozy werken samen met de Europese Centrale Bank voorstellen uit die dit weekend tijdens een top in Parijs moeten worden gepresenteerd aan Groot-Brittannië, Frankrijk, Duitsland en Italië. Op de bijeenkomst spreken de landen en de Europese Commissie over maatregelen in verband met de financiële crisis.



  • Reageer
  • Print
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Facebook
  • Delen

Reacties (0) | Reageer


Reageer op dit artikel


 










NBA Opleidingen

Aandeelhoudersconflicten

13 juni in Nieuwegein

Mastercourse publieke sector NBA Opleidingen

27, 28 en 29 juni in Den Haag

Mastercourse voor financieel managers

27, 28 en 29 juni in Garderen




Vacatures





CBRE Global Investors zoekt een Fund Accountant in Schiphol

Alterim zoekt een Corporate Accountant in Regio Gorichem

Hogeschool Rotterdam zoekt een Coördinator Grootboek in Rotterdam

SABIC Europe zoekt een Junior Accountant (Site) at SABIC Europe in Bergen op Zoom

Latexfalt BV zoekt een Assistent Controller bij Latexfalt BV in Koudekerk aan den Rijn