Lager btw-tarief voor schilderen en stukadoren woningen
woensdag 16 september 2009 |
0 reacties
Met ingang van Prinsjesdag geldt het verlaagde btw-tarief ook voor het schilderen en stukadoren van huizen van twee jaar en ouder. Eerder gold dit zes procentstarief alleen voor huizen die ouder zijn dan vijftien jaar.
Dit is een van de maatregelen uit het Belastingplan 2010, dat het kabinet gisteren aanbood aan de Staten-Generaal. De maatregel sluit aan bij de verlaging van het btw-tarief voor isolatiewerkzaamheden aan woningen, die op 1 juli van dit jaar werd ingevoerd. Die verlaging geldt eveneens voor huizen van twee jaar en ouder.
In de Ecofin Raad (waarin ministers uit alle Europese lidstaten financieel-economische zaken bespreken) is afgelopen voorjaar een akkoord bereikt over lage btw-tarieven op arbeidsintensieve diensten.
Hierdoor kregen de tijdelijke mogelijkheden voor toepassing van het lage tarief een structureel karakter. Het lage tarief komt ook voor bij onder andere fietsenmakers, schoenmakers en kappers.
(Bron: Belastingdienst)
Reacties (0) | Reageer