Mazars maakt kanttekening bij continuïteit DPA

vrijdag 10 april 2009 | 0 reacties

Mazars Paardekooper Hoffman plaatst kanttekeningen bij het voortbestaan van detacheringsbedrijf DPA Flex. In de accountantsverklaring constateert de accountant dat de vennootschap niet heeft voldaan aan alle convenanten met de bank. Daardoor kunnen kredieten direct worden opgeëist.

"Deze conditie, samen met andere omstandigheden zoals uiteengezet in punt 5, duiden op het bestaan van een onzekerheid van materieel belang op grond waarvan gerede twijfel zou kunnen bestaan over de continuïteitsveronderstelling van de vennootschap", schrijft de accountant in de accountantsverklaring bij DPA's jaarverslag.

DPA wordt hard getroffen door de crisis. De omzet over 2008 daalde met 19 procent naar 70,2 miljoen euro. Het bedrijfsresultaat kromp tot 0,6 miljoen euro. In 2007 boekte DPA nog een resultaat van 4,8 miljoen euro.

"In 2008 zagen we een teruglopende productiviteit in de markten waarin wij actief zijn", aldus topman Roland van der Hoek. "Dit heeft een drukkend effect gehad op de marges - de brutomarge bedroeg 25,5 procent ten opzichte van 28,4 procent in 2007."

Het slechte nieuws van DPA komt niet uit de lucht vallen. In oktober vorig jaar waarschuwde SNS voor het breken van bankconvenanten door DPA.

Van der Hoek heeft laten weten dat er inmiddels nieuwe convenanten zijn gesloten met ABN Amro. Om welke bedragen het gaat, is niet bekend. "Verder hebben we inmiddels afgerekend met een aantal pijnlijke zaken uit het verleden."



  • Reageer
  • Print
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Facebook
  • Delen

Reacties (0) | Reageer


Reageer op dit artikel


 










NBA Opleidingen

Aandeelhoudersconflicten

13 juni in Nieuwegein

Mastercourse publieke sector NBA Opleidingen

27, 28 en 29 juni in Den Haag

Mastercourse voor financieel managers

27, 28 en 29 juni in Garderen




Vacatures





Autec-VLT Automotive Equipment zoekt een Financial Manager / Controller in Montfoort

CBRE Global Investors zoekt een Fund Accountant in Schiphol

Alterim zoekt een Corporate Accountant in Regio Gorichem

Hogeschool Rotterdam zoekt een Coördinator Grootboek in Rotterdam

SABIC Europe zoekt een Junior Accountant (Site) at SABIC Europe in Bergen op Zoom