Ministerie jaagt op fraudeurs deeltijd-ww

dinsdag 14 juli 2009 | 0 reacties

Zowel de vakbonden als het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid zijn verontrust over gevallen van fraude met deeltijd-ww. De minister kondigt verscherpte controles en zware sancties aan.

De sancties bestaan eruit dat een bedrijf alle uitkeringen die onder deeltijd-ww moet terugbetalen bij fraude, ongeacht de omvang daarvan. Daarnaast wil het ministerie actief op zoek gaan naar fraude. Dit naar aanleiding van signalen over fraude, onder andere van de vakbonden.

Uitkeringsinstantie UWV, die nu de aanvragen beoordeelt voor deeltijd-ww, gaat steekproefsgewijs na of er fraude in het spel is. Bij een vermoeden daarvan komt de Arbeidsinspectie in actie. Overigens is er nog maar tegen één bedrijf proces-verbaal opgemaakt.

Dit bedrijf zou een deel van zijn personeel van een deeltijduitkering hebben voorzien. In de vrijgekomen uren zou het bedrijf goedkope vervangende krachten hebben ingezet. De fraude met deeltijd-ww zou zich vooral voordoen bij kleine bedrijven.

Overigens heeft de minister besloten de voorgezette regeling voor deeltijd-ww te versoberen. Morgen zal minister Donner bekendmaken onder welke voorwaarden.

Er is al wel bekend dat de uitkering aanvragen slechts voor de periode van drie maanden wordt verstrekt. Dat waren er zes. De minister wil er zo voor waken dat het beschikbare geld te snel opraakt. Voor de voortgezette deeltijd-ww is een miljard euro nodig, bijna drie keer zo veel als de eerste termijn.

FNV  betreurt de versobering. "De regeling heeft bewezen dat hij goed werkt. Het is te betreuren dat een goedwerkende regeling zo snel weer wordt ingeperkt", aldus FNV-bestuurder Wilna Wind.



  • Reageer
  • Print
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Facebook
  • Delen

Reacties (0) | Reageer


Reageer op dit artikel


 










NBA Opleidingen

Aandeelhoudersconflicten

13 juni in Nieuwegein

Mastercourse publieke sector NBA Opleidingen

27, 28 en 29 juni in Den Haag

Mastercourse voor financieel managers

27, 28 en 29 juni in Garderen




Vacatures





Autec-VLT Automotive Equipment zoekt een Financial Manager / Controller in Montfoort

CBRE Global Investors zoekt een Fund Accountant in Schiphol

Alterim zoekt een Corporate Accountant in Regio Gorichem

Hogeschool Rotterdam zoekt een Coördinator Grootboek in Rotterdam

SABIC Europe zoekt een Junior Accountant (Site) at SABIC Europe in Bergen op Zoom