Nederland en Frankrijk binden strijd aan met Europese regeldruk

woensdag 31 augustus 2011 | 0 reacties

Nederland en Frankrijk willen samen met gelijkgezinde landen de Europese Unie ertoe bewegen de administratieve lasten voor bedrijven te verminderen.

Dat verklaarde minister van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie Verhagen gisteren na besprekingen in Den Haag met de Franse staatssecretaris van Economie, Financiën en Industrie Lefebvre.

"De Europese Unie staat voor een grote economische uitdaging", aldus Verhagen. "We moeten het verdienvermogen van de Europese economie als geheel vergroten. Juist ook van de landen die grote schulden hebben. Daar hebben we minder en slimmere regels voor nodig en meer ruimte voor ondernemers."

De EU-regels zouden net als nationale wetten in Nederland en Frankrijk slechts twee keer per jaar op vaste data moeten worden aangepast. Bedrijven hoeven dan minder moeite te doen om zich aan te passen.

Verder kan volgens beide bewindspersonen de hoeveelheid gegevens die bedrijven verplicht moeten verschaffen aan de statistische dienst van de EU flink worden teruggebracht.



  • Reageer
  • Print
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Facebook
  • Delen

Reacties (0) | Reageer


Reageer op dit artikel


 










NBA Opleidingen

Aandeelhoudersconflicten

13 juni in Nieuwegein

Mastercourse publieke sector NBA Opleidingen

27, 28 en 29 juni in Den Haag

Mastercourse voor financieel managers

27, 28 en 29 juni in Garderen




Vacatures





Autec-VLT Automotive Equipment zoekt een Financial Manager / Controller in Montfoort

CBRE Global Investors zoekt een Fund Accountant in Schiphol

Alterim zoekt een Corporate Accountant in Regio Gorichem

Hogeschool Rotterdam zoekt een Coördinator Grootboek in Rotterdam

SABIC Europe zoekt een Junior Accountant (Site) at SABIC Europe in Bergen op Zoom