Nederland heeft meer dan 100.000 exporteurs

donderdag 10 november 2011 | 0 reacties

Nederland telt inmiddels meer dan honderdduizend exporteurs. Het gaat hier om exporteurs van goederen en/of diensten samen. Het zijn steeds meer kleine en middelgrote ondernemingen die over de grens gaan.

Dat meldt het ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie (EL&I).

Volgens de Internationaliseringsmonitor 2011 van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) is het aantal exporteurs in de periode van 2002 tot 2009 gestegen met meer dan 35 procent.

Dit maakte waarnemend directeur-generaal Leeftink van het ministerie van EL&I bekend tijdens de Exporteurs-bijeenkomst van Atradius in Amsterdam.

Exporteurs zijn vooral actief in Europa, maar, aldus recent EU-onderzoek, in opkomende markten blijkt het Nederlandse mkb - in vergelijking met collega's uit andere EU-landen - niet goed te scoren

Volgens het Centraal Planbureau (CPB) geldt voor de periode van 1989 tot 2009 dat bijna de helft (45 procent) van de Nederlandse economische groei kan worden toegeschreven aan de export.



  • Reageer
  • Print
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Facebook
  • Delen

Reacties (0) | Reageer


Reageer op dit artikel


 










NBA Opleidingen

Aandeelhoudersconflicten

13 juni in Nieuwegein

Mastercourse publieke sector NBA Opleidingen

27, 28 en 29 juni in Den Haag

Mastercourse voor financieel managers

27, 28 en 29 juni in Garderen




Vacatures





Autec-VLT Automotive Equipment zoekt een Financial Manager / Controller in Montfoort

CBRE Global Investors zoekt een Fund Accountant in Schiphol

Alterim zoekt een Corporate Accountant in Regio Gorichem

Hogeschool Rotterdam zoekt een Coördinator Grootboek in Rotterdam

SABIC Europe zoekt een Junior Accountant (Site) at SABIC Europe in Bergen op Zoom