Oudere starters minder snel werkgever
dinsdag 18 mei 2010 |
0 reacties
Oudere starters blijven vaker als zzp'er actief, en als ze er al voor kiezen om werknemers in dienst te nemen werven ze minder werknemers dan jongere starters. Dat blijkt uit onderzoek van EIM.
Volgens EIM is dit vooral het gevolg van het vertrouwen in de eigen ondernemersvaardigheden van de startende ondernemer. Dat vertrouwen is bij jongere starters over het algemeen sterker en speelt een belangrijke rol bij het nemen van de stap van zzp'er naar werkgever en vervolgens bij de groei van het bedrijf.
Het is volgens de onderzoekers niet duidelijk of oudere starters hun vaardigheden onderschatten, of dat jongere starters hun vaardigheden juist overschatten.
Het onderzoek is gebaseerd op het Starterspanel, een panel van ondernemers die in 1998, 1999 of 2000 als ondernemer begonnen zijn en vervolgens jaarlijks zijn ondervraagd over hun bedrijfsvoering. Voor dit onderzoek is gekeken naar alle achthonderd ondernemers die drie jaar na de start nog in het panel zaten.
Reacties (0) | Reageer