Praktijkhandreiking over optreden externe accountant in de AvA definitief

maandag 6 februari 2012 | 0 reacties

Vandaag heeft de NBA de definitieve Praktijkhandreiking 1118 'Het optreden van de externeaccountant in de algemene vergadering van aandeelhouders bij beursgenoteerde vennootschappen' gepubliceerd.

Praktijkhandreiking 1118 beschrijft hoe de accountant - na afstemming met bestuur en raad van commissarissen - zijn controlewerkzaamheden bij de jaarrekening, het jaarverslag, het verslag van de raad van commissarissen en - indien van toepassing - het mvo-verslag kan toelichten in de algemene vergadering van aandeelhouders.

Deze praktijkhandreiking is een actualisering van Richtlijn 780N 'Het optreden van de accountant in de algemene vergadering van aandeelhouders'. Er wordt verder geen inhoudelijke uitbreiding van de rol van de accountant in deze praktijkhandreiking aan de orde gesteld, aangezien de wetgeving in BW2 en de Nederlandse corporate governance code op dit gebied ongewijzigd is.

Tevens worden de bestaande verantwoordelijkheden in stand gehouden. Indien meer informatie gewenst is over de jaarrekening, het jaarverslag, het verslag van de raad van commissarissen en het mvo-verslag zelf, is dit aan de onderneming om deze informatie te verstrekken.

Er is de laatste tijd veel belangstelling vanuit het maatschappelijk verkeer voor de communicatie van de accountant inclusief de rol van de accountant in de algemene vergadering van aandeelhouders bij beursgenoteerde vennootschappen. In dit kader wordt door sommige stakeholders ook van accountants gevraagd om meer informatie te verstrekken.

De NBA wil hier graag aan meewerken, en heeft hierover ook al de discussie gestart in het kader van het Plan van Aanpak. Daadwerkelijke uitbreiding van de rol van de accountant zal echter in goed overleg met alle betrokken partijen en zo mogelijk in internationaal verband moeten plaatsvinden, aldus de beroepsorganisatie.



  • Reageer
  • Print
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Facebook
  • Delen

Reacties (0) | Reageer


Reageer op dit artikel


 










NBA Opleidingen

Aandeelhoudersconflicten

13 juni in Nieuwegein

Mastercourse publieke sector NBA Opleidingen

27, 28 en 29 juni in Den Haag

Mastercourse voor financieel managers

27, 28 en 29 juni in Garderen




Vacatures





Autec-VLT Automotive Equipment zoekt een Financial Manager / Controller in Montfoort

CBRE Global Investors zoekt een Fund Accountant in Schiphol

Alterim zoekt een Corporate Accountant in Regio Gorichem

Hogeschool Rotterdam zoekt een Coördinator Grootboek in Rotterdam

SABIC Europe zoekt een Junior Accountant (Site) at SABIC Europe in Bergen op Zoom