PwC: Zorginstellingen krijgen vaker te maken met btw-integratieheffing

dinsdag 24 november 2009 | 0 reacties

Zorginstellingen die bezig zijn met nieuwbouw of dat van plan zijn, krijgen in de toekomst veel vaker te maken met de btw-integratieheffing. De goedkeuring van het ministerie van Financiën die nodig is om te kunnen afzien van deze heffing, komt namelijk te vervallen.

Zorginstellingen kunnen momenteel nog onder voorwaarden afzien van de integratieheffing op grond van een goedkeuring van het ministerie. Vanaf 1 januari 2010 verdwijnt echter die goedkeuring met een nog nader te bepalen overgangsregeling. Dat betekent dat zorginstellingen die te maken hebben met nieuwbouw veel vaker dan nu het geval is te maken zullen krijgen met deze heffing.

Afhankelijk van de inhoud van de overgangsregeling is mogelijk dit jaar nog nadere actie vereist bij lopende of geplande projecten.

In de brochure Gezondheidszorg en btw, die PricewaterhouseCoopers (PwC) onlangs heeft gepubliceerd, wordt ingegaan op deze verandering.



  • Reageer
  • Print
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Delen

Reacties (0) | Reageer


Reageer op dit artikel


 










NBA Opleidingen

IFRS 3R Business combinations

27 maart in Amsterdam

Corporate recovery

29 maart in Rotterdam




Vacatures





RSG Finance zoekt een Business Controller in Nederland

Robert Walters zoekt een Business Controller in Nijmegen

Kempenhaeghe zoekt een Business Controller bij Kempenhaeghe in Heeze

Zollner en Zollner zoekt een Accountant Administratie Consulent in Arnsberg

Alterim zoekt een Groups / Business Controller (MT lid) in Roosendaal