‘PwC negeerde alarmsignalen IJslandse banken’

maandag 13 december 2010 | 0 reacties

Volgens de speciale aanklager in IJsland heeft PwC haar rol als controlerend accountant van twee IJslandse banken ernstig verwaarloosd. Landsbanki en Glitnir, twee banken die kopje onder gingen in de kredietcrisis, voerden een wanbeleid zonder dat de controlerend accountant aan de bel trok.

Dat blijkt uit een rapport dat een team van deskundigen heeft opgesteld op verzoek van de speciale aanklager op IJsland, zo meldt de Financial Times. Eind 2007,  nog voor het uitbreken van de crisis, waren de twee banken in zware financiële problemen. Zij verhulden echter hun risico's en financiële problemen en deden het voorkomen alsof ze er prima voorstonden.

Deze onwaarheden hadden kunnen leiden tot het intrekken van de bankvergunningen door de IJslandse autoriteiten. De onderzoekers verwijten PwC gefaald te hebben als accountant. Niet alleen doordat de misstanden ontsnapten aan hun aandacht, maar ook doordat de controle niet aan de normen zou voldoen. "The audit work was below acceptable standards in important areas", aldus de onderzoekers.

Afgelopen najaar heeft de IJslandse toezichthouder FME de zaken tegen Landsbanki en Glitnir overgedragen aan de aanklager. Bij Glitnir deed de aanklager een inval. Onderzocht wordt of de handelingen van de banken als misdrijven kunnen worden bestempeld. PwC onthoudt zich van commentaar en zegt mee te werken aan het justitieel onderzoek op IJsland.



  • Reageer
  • Print
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Facebook
  • Delen

Reacties (0) | Reageer


Reageer op dit artikel


 










NBA Opleidingen

Aandeelhoudersconflicten

13 juni in Nieuwegein

Mastercourse publieke sector NBA Opleidingen

27, 28 en 29 juni in Den Haag

Mastercourse voor financieel managers

27, 28 en 29 juni in Garderen




Vacatures





Autec-VLT Automotive Equipment zoekt een Financial Manager / Controller in Montfoort

CBRE Global Investors zoekt een Fund Accountant in Schiphol

Alterim zoekt een Corporate Accountant in Regio Gorichem

Hogeschool Rotterdam zoekt een Coördinator Grootboek in Rotterdam

SABIC Europe zoekt een Junior Accountant (Site) at SABIC Europe in Bergen op Zoom