‘PwC verdient 700 miljoen aan ontmanteling Lehman’
donderdag 16 september 2010 |
1 reacties
PwC UK heeft als curator van Lehman Brothers in Europa tot dusver zo'n 700 miljoen euro verdiend aan de afhandeling van het faillissement, aldus een schatting van de Volkskrant. Dat is bijna de helft van de totale kosten die tot nu toe gemaakt zijn voor de ontmanteling. Deskundigen vinden het een klein bedrag.
De totale kosten van de afhandeling van het faillissement van Lehman Brothers worden geschat op 2 miljard euro. Op dit moment staat de teller op anderhalf miljard euro.
Het aandeel van PwC in deze kostenpost bestaat uit het beoordelen van claims en het vaststellen van restwaarden van de Europese tak van de gevallen bank, 'Lehman Brothers Europe in administration' (LBIA).
Op dit moment werken er driehonderd medewerkers van PwC permanent aan de klus. In totaal hebben 1.800 PwC-medewerkers aan de afwikkeling van het faillissement gewerkt.
De Volkskrant schat dat PwC UK hiermee 700 miljoen euro heeft verdiend aan declarabele uren. De krant baseert zich op de Financial Times, die heeft berekend dat in Europa de totale kosten voor afhandeling van het faillissement ongeveer dat bedrag hebben opgeleverd.
De kosten voor de afhandeling van het faillissement zijn relatief bescheiden, oordeelt Douglas Baird, hoogleraar aan University of Chicago Law School. In verhouding tot de balanswaarde van Lehman bij het faillissement bedragen de kosten voor ontmanteling 0,3 procent.
Ter vergelijking: de kosten voor de afhandeling van de faillissementen van WorldCom en Enron waren respectievelijk 1 en 2 procent van de balanswaarde. "If you look at the Lehman fees relative to the percentage of assets, it is peanuts", aldus Baird.
De afhandeling van het Lehman-faillissement is op dit moment in Europa een stuk bescheidener dan in de VS. Daar werken nu duizend mensen dagelijks aan het faillissement van Lehman.
Reacties (1) | Reageer
Geplaatst door Willem Kromhout - 19-6-2011 16:09:27
Die hoogleraar mag het dan wel peanuts vinden, ik vind het, als crediteur van Lehman, ronduit stuitend. Vooral omdat ik het sterke vermoeden heb dat het voor PWC en al die anderen die aan het faillissement werken één groot feest is. Er staat totaal geen maat op wat ze declareren. Ik zie die zalen-vol met (assistent) accountants al zitten. En maar uren schrijven. Het is een groot declaratiefeest over de rug van de crediteuren die toch al zoveel verloren hebben.