Steun voor ondernemersvriendelijke gemeenten
woensdag 14 december 2011 |
0 reacties
Gemeenten die ondernemersvriendelijker willen worden, krijgen daarvoor steun uit Den Haag. Zo kunnen ze een bijdrage krijgen voor een plan om de dienstverlening aan ondernemers te verbeteren.
Voor 2012 komt hiervoor 800.000 euro beschikbaar. Dat maakte minister Verhagen van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie (EL&I) vandaag bekend.
Uit onafhankelijk onderzoek blijkt dat gemeenten met een financieel steuntje in de rug ondernemersvriendelijker worden. Een gemeente kan van EL&I een voucher van 5.000 euro krijgen om met hulp van een adviseur de diensterverlening aan ondernemers door te lichten en een verbeterplan op te stellen. Als ze dit hebben gedaan krijgt de gemeente een certificaat 'Bewijs van Goede Dienst'.
Bij het uitvoeren van het verbeterplan kunnen gemeenten opnieuw een voucher aanvragen, ter waarde van 10.000 euro. Voorwaarde voor beide vouchers is dat gemeenten eenzelfde bedrag bijleggen.
Dankzij een eerdere ronde van de voucherregeling werken inmiddels 144 gemeenten aan het verbeteren van hun service voor ondernemers.
Werkgeversverenigingen VNO-NCW en MKB-Nederland hebben gepleit voor een verlenging van de regeling. Gemeenten kunnen tot 31 december 2012 nieuwe vouchers aanvragen. Voor het eerst mogen ook provincies en waterschappen meedoen.
Reacties (0) | Reageer