Swaps in het beklaagdenbankje

woensdag 3 maart 2010 | 0 reacties

In Europa gaan steeds meer stemmen op om de handel in credit default swaps (CDS) aan banden te leggen. Deze financiële producten worden gezien als boosdoener in de Griekse schuldencrisis. De Britse FSC stelt voor om de swaps te behandelen als gewone verzekeringsproducten.

Eén van de pleidooien voor beperking van de handel in CDS's kwam van Adair Turner, voorzitter van de Financial Services Authority (FSC) in Engeland. De toezichthouder stelde tegenover een parlementaire commissie vraagtekens bij het nut van CDS's. Hij is er voorstander van om de handel in deze derivaten te beperken tot handelaren die ook de onderliggende obligaties bezitten.

Overigens zei Adair dat de CDS's niet de enige reden zijn van de problemen met de Griekse staatsschuld. Hedgefondsen hebben de CDS's gebruikt om forse winsten te noteren in deze schuldencrisis.

In België hield de minister van Financiën, Didier Reynders, een soortgelijk pleidooi. "Ik ben niet tegen innovatie, maar we moeten zien hoe we middelen ter beschikking kunnen hebben om te voorkomen wat in Griekenland is gebeurd. We moeten ook toezicht kunnen uitoefenen op producten en in het bijzonder op het gebruik van producten."

De minister wil het onderwerp in de tweede helft van het jaar op de Europese agenda zetten, als België voorzitter is van de EU. De toekomst van de CDS's moet volgens hem worden besloten in Europees verband, samen met het IMF en de G-20.



  • Reageer
  • Print
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Delen

Reacties (0) | Reageer


Reageer op dit artikel


 










NBA Opleidingen

IFRS 3R Business combinations

27 maart in Amsterdam

Corporate recovery

29 maart in Rotterdam




Vacatures





Zollner en Zollner zoekt een Accountant Administratie Consulent in Arnsberg

Mazars zoekt een Junior Manager Audit & Assurance bij Mazars in Rotterdam

LIME Search&Connection zoekt een Business Controller bij LIME Search&Connection in Tilburg

FinTree BV zoekt een Financial Controller in Regio Den Haag