Verbazing over DNB-klacht pensioenaccountants
maandag 23 augustus 2010 |
4 reacties
Het NIVRA is verbaasd over de beschuldiging vanuit De Nederlandsche Bank (DNB) aan het adres van accountants die pensioenfondsen controleren. In een interview in het Financieele Dagblad stelt DNB-bestuurder Joanne Kellermann dat accountants "soms akkoord gingen met onjuiste waarderingen van bepaalde illiquide beleggingen en het hebben van hoge concentraties van bepaalde effecten". Volgens Marc Schweppe, senior adviseur beleidscommunicatie van het NIVRA, is deze klacht nooit geuit in het reguliere overleg tussen DNB en NIVRA.
"We zijn verbaasd dat DNB op deze manier naar buiten is gekomen", aldus Schweppe in een reactie op het interview van Kellermann. "Het NIVRA heeft een sectorcommissie Verzekeringen en Pensioenen, die acht keer per jaar regulier overleg voert met DNB. Dit onderwerp is daar nooit aan de orde geweest. De kritiek herkennen we ook inhoudelijk niet."
"Graag willen we hierover in overleg treden met DNB", zo vervolgt Schweppe. "Controle van pensioenvoorzieningen is een lastig gebied. Het is moeilijk om daar inhoudelijk iets over te zeggen. Je kunt hier tien hoogleraren naar laten kijken, dan hebben ze allemaal een andere visie. Het waarderen van pensioenbeleggingen is altijd een momentopname. Vorig jaar waren ze twintig procent minder waard, nu misschien weer twintig procent meer. En op zeker moment moet je als accountant toch een oordeel over die waardering uitspreken."
"We gaan er van uit dat accountants die pensioenfondsen controleren integer en professioneel te werk gaan. Met de wijsheid achteraf kun je zeggen dat het in sommige gevallen misschien anders had gemoeten. Maar dat betekent niet automatisch dat accountants akkoord gingen met waarderingen die destijds onjuist waren."
Reacties (4) | Reageer
Geplaatst door Webredactie Accountant.nl - 24-8-2010 9:32:58
Accountant.nl is een open forum. Om discussies ergens toe te laten leiden en voor een breder lezerspubliek interessant te houden, dienen grove taal, op de persoon gerichte aanvallen en persoonlijke 'onderonsjes' te worden vermeden. Aan inhoudelijke kritiek, discussie en uitwisseling van argumenten worden in beginsel geen grenzen gesteld, mits deze passen binnen het brede aandachtsgebied van deze site. Wel dienen alle deelnemers de normale fatsoensnormen in acht te nemen, elkaar te respecteren en daar in woordkeus en toonhoogte rekening mee te houden. Waar de redactie dit nodig acht ter handhaving van het gewenste niveau zullen reacties die daar niet aan voldoen worden verwijderd.
Geplaatst door een accountant - 23-8-2010 19:51:00
Nee, micha heeft groot gelijk. We zijn allemaal boeven die de hele dag alleen maar graaien en kijken hoe we weer lekker kunnen frauderen, zodat we allemaal nog meer geld hebben en nog grotere auto's kunnen rijden. En alle marokkanen zijn slecht, in volendam snuiven ze allemaal en in staphorst wonen allemaal pedofielen. O is de laatste zin ineens kwetsend en erg generaliserend? Sorry.....
Geplaatst door Willem D. Okkerse - 23-8-2010 18:31:47
Ach heer Kat en Scribent Marc, gelukkig kunnen we nu zelfs de accountants objectief controleren zoals u weet........
Geplaatst door Micha Kat - 23-8-2010 17:44:39
We gaan er van uit dat accountants die pensioenfondsen controleren integer en professioneel te werk gaan.
Marc, heb je het boek Boekhoudfraude gelezen op je vakantie zoals je zei? Als je dat hebt gedaan, hou je dan nog steeds staande dat accountants in de huidige markt 'integer en professioneel' te werk plegen te gaan?