Vijf jaar celstraf geëist tegen Kerviel

vrijdag 25 juni 2010 | 0 reacties

Tegen de Franse effectenhandelaar Jérôme Kerviel is vijf jaar celstraf geëist wegens fraude, waarvan één voorwaardelijk. Volgens de voormalige bankmedewerker van Société Générale waren zijn bazen op de hoogte en moedigden hem aan. Het openbaar ministerie ziet echter geen verzachtende omstandigheden.

Als Kerviel wordt veroordeeld gaat hij vier jaar de cel in. Eén jaar celstraf is voorwaardelijk. Hij werd in 2008 wereldberoemd doordat hij bijna vijf miljard euro van zijn werkgever verloor door speculatieve en ongeoorloofde effectenhandel . Hij zou hiervoor geen toestemming van zijn werkgever hebben gehad. Daarbij heeft hij vijftig miljard euro van zijn werkgever ingezet.

Vorig jaar werd Kerviel in staat van beschuldiging gesteld, aanvankelijk voor valsheid in geschrifte, schending van vertrouwen en ongeautoriseerd gebruik van computers. Kerviel heeft toegegeven dat hij zonder toestemming op de beurs heeft gespeculeerd, onder andere op een beurskrach. Dat hij de interne controles omzeilde, heeft hij ook erkend. Zo voerde hij fictieve operaties in en gaf ontwijkend antwoorden op controlevragen.



  • Reageer
  • Print
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Delen

Reacties (0) | Reageer


Reageer op dit artikel


 










NBA Opleidingen

IFRS 3R Business combinations

27 maart in Amsterdam

Corporate recovery

29 maart in Rotterdam




Vacatures





Zollner en Zollner zoekt een Accountant Administratie Consulent in Arnsberg

LIME Search&Connection zoekt een MANAGER FINANCE & CONTROL in Amsterdam

Mazars zoekt een Junior Manager Audit & Assurance bij Mazars in Rotterdam

FinTree BV zoekt een Financial Controller in Regio Den Haag