'Op deze ruit is geen glasbewassing toegepast!'

maandag 7 februari 2011 | 10 reacties

Ken je dat gevoel? Je komt na een lange dag hard werken thuis. Het is donker, je opent de deur en op de mat ligt zo'n klein kaartje van de glazenwasser. Twintig euro voor het lappen van de ramen.

In het donker kun je met geen mogelijkheid vast stellen of ze hun werk een beetje fatsoenlijk hebben gedaan. Neemt niet weg dat een halfuur later een breedgeschouderde, betatoeerde heer voor de deur staat die jou twintig euro afhandig komt maken.

En je weet, met glazenwassers ga je niet in discussie. Btw? KvK-nummer? Bedrijfsnaam? Gewoon de glazenwasser. Betalen en niet zeuren!

Als die glazenwasser een accountant was geweest - u snapt het, redelijk hypothetisch - had het plaatje er heel anders uit gezien. Dan was u de volgende dag thuis gekomen en had er linksonder op uw ruit een klein stickertje gezeten: "Op deze ruit is geen glasbewassing toegepast." Want stel je toch eens voor dat hij schuld zou krijgen van die vogelpoep die daar net was achter gelaten.

Nu ben ik de eerste om toe te geven dat de meeste accountants geen glazenwasser zijn. Toch menen wij dat het belangrijk is om op te schrijven wat we (nog) niet gedaan hebben. 'Geen accountantscontrole toegepast' roept natuurlijk direct de vraag op wat je wel gedaan hebt. Zelfs als dat in de vorige paragraaf al beschreven staat.

Het ultieme voorbeeld van ons brevet van onvermogen om helder te communiceren. Zeg maar gerust de bijsluiter bij de bijsluiter. En als de gebruiker de eerste bijsluiter al niet wil lezen (of wil begrijpen) dan gaan dergelijke negatieve formuleringen ons in de strijd om duidelijke communicatie ook echt niet verder helpen.

Niet gehinderd door enig historisch perspectief, stel ik (en vele #tuacc-leden met mij) dan ook voor om dit soort opmerkingen voortaan weg te laten. Mocht dat tot problemen leiden, dan lijkt me een grondige analyse van wat we over onze werkelijke opdracht en bevindingen hebben geschreven eerder op zijn plaats.

Als daar niets op aan te merken valt, rest ons niets anders dan overal met grote letters te verkondingen "Lees voor het gebruik eerst de bijsluiter of raadpleeg uw accountant"!

Joris Joppe


  • Reageer
  • Print
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Facebook
  • Delen

Reacties (10) | Reageer


Reacties

Geplaatst door Herman van Bemmelen - 22-2-2011 13:49:56

Een grote broek aantrekken kan gemakkelijk leiden tot een te grote broek. Een goed overdenken van het eigen kunnen kan overschatting van de eigen capaciteiten voorkomen.
Hoe kan je nu als accountant stellen dat je geen accountantscontrole hebt toegepast? Als je voor de (tucht)rechter komt, dan kan je ook niet volhouden dat je geen accountant bent, als je beroepshalve daarmee in het maatschappelijk verkeer optreedt.
Als je een verantwoording voor je neus krijgt, dan maak je van je accountantsvaardigheden gebruik. Dus voer je naar mijn mening accountantscontrole uit. Weliswaar hoeft dat geen onderdeel te zijn van werkzaamheden die moet leiden tot een goedkeurende verklaring bij een verantwoording. Bij een verantwoording van welke aard dan ook die niet aan de normaal te aanvaarden voorwaarden voldoet, zal een weldenkend accountant meewerken. Er komt dan zelfs niet op dat geen accountantscontrole is toegepast, want het stuk gaat niet zo de deur van de accountant uit met zijn zegen.
Het geven van garanties zoals Dick van Onzenoort voorstelt lijken mij wat overmoedig. Een mij bekend voorbeeld is dat een accountant meer dan 30 jaar een firma als cliënt had. Al die jaren heeft hij niet alleen de cijfers van hun onderneming samengesteld maar ook hun privéaangiften opgesteld. Bij de onderneming heeft hij de resultaten vergeleken met de marges en resultaten die soortgelijke bedrijven maakten en dat leidde nimmer tot enig idee dat er iets niet in orde was. Bij de aangiften inkomstenbelasting controleerde hij ook het jaarlijkse privégebruik van de afzonderlijke familieleden. Ook daaruit bleek in al die jaren een naar niveau per jaar en in de loop der tijd geen bijzonderheden uit en het niveau was begrijpelijk naar de maatschappelijke positie van betrokkenen. Groot was de verbijstering bij die accountant toen hij van deze firmanten vernam dat zij in Luxemburg enkele miljoenen hadden gestald vanuit de niet opgegeven omzet van hun onderneming. Een bedrag dat in relatie tot de omzet van hun onderneming als fors moet worden gekenmerkt. Een en ander heeft toen wel geleid tot passende actie. Maar ondertussen had onze vakgenoot er wel zijn buik van vol.
Enige relativering van wat wij verklaren lijkt mij daarom verstandig.

Geplaatst door Joris - 11-2-2011 14:37:09

Los van de formuleringen zie ik toch nog wel een interessant punt in de discussie: Ik kan me voorstellen dat we als accountants een grotere broek aantrekken - of dat een een soort verzekeringspolis zou moeten zijn, weet ik niet. Dit punt is ook veel in de TUACC discussies naar voren gekomen. Belangrijkste conclusie daarbij zou wel moeten zijn dat de assurance, in welke vorm dan ook, meer vraag gestuurd zou moeten worden. Dan worden we wel gedwongen om beter op te schrijven wat onze conclusies zijn - het moet immers beantwoorden aan een meer expliciet gemaakt zekerheidsvraag.

Geplaatst door Sander Haasbroek - 11-2-2011 13:41:13

Een zinvolle discussie. Het (voorheen) vermelden van de bewoordingen 'geen accountantscontrole toegepast' leidde ook bij mijn cliënten van tijd tot tijd tot de vraag wat ik dan eigenlijk wel had gedaan. Het afstemmen van het banksaldo volgens het dagafschrift met het saldo in de administratie/jaarrekening is in de ogen van een cliënt controle en voor ons alleen bij een controle-opdracht, niet bij samenstellen. Maar nu, laten wij voortaan de genoemde bewoordingen achterwege, dan gaat de gemiddelde cliënt ervan uit dat wij gecontroleerd hebben. Dat deden zij voorheen ook, alleen konden wij toen wijzen naar de bewoordingen 'geen accountantscontrole toegepast'. Niet dat de cliënt daar veel begrip voor opbracht (en terecht) maar wij konden weer met een gerust hart het weekend in. Wat de VGC hierover zegt is eigenlijk niet van belang, hier geldt hetzelfde als destijds met de GBR: welke cliënt leest dit?
De oplossing ligt naar mijn mening dus niet (alleen) in het weglaten van de bewuste bewoordingen (of bepaalde delen uit de samenstellingsverklaring, die overigens zelden gelezen wordt), maar met name in het naar de gebruiker (maatschappelijk verkeer) duidelijk maken waar een accountant bij welke opdracht voor staat. Iedere accountant zal dat met de cliënt ongetwijfeld bespreken (en vastleggen in een opdrachtbevestiging) maar daarmee bereiken wij niet dat maatschappijbreed duidelijk wordt wat een accountant doet. Wat mij betreft een taak voor onze beroepsorganisatie.

Geplaatst door Richard Overweg - 9-2-2011 15:25:07

Ik ben zeker eens met de opmerkingen betreffende de verklaring. Ik denk echter dat er ook meer gedoeld wordt op hoe communiceren wij als accountant als er nog stukken in de concept-status naar buiten worden gebracht.

Als bijvoorbeeld in de Nvakk aan assurance verwante opdrachten wordt gekeken dan is het volgens de Nvakk welhaast alleen maar mogelijk om stukken pas openbaar te maken nadat echt 100% van de werkzaamheden gedaan zijn. Dit is natuurlijk ook wel logisch want een verklaring kan ook pas afgegeven wordt als al het werk is gedaan.

In praktijk is er echter vaak de behoefte om eerste concept-stukken te bespreken met bijvoorbeeld een directie en een bank als 95% van het werk af is. Wat mij betreft zou er eens gedacht mogen worden over een methode waarbij het mogelijk wordt gemaakt dat wij expliciet aangeven welke werkzaamheden nog gedaan moeten worden. Er dient natuurlijk wel een bepaald basisniveau te zijn van de concept-stukken die minimaal behaald moet worden. Ik denk als we hier mogelijkheden toe krijgen dat geen accountantscontrole toepast ook tot de rijke historie gaat behoren.

Geplaatst door Dick van Onzenoort - 9-2-2011 13:33:54

Beste Joris, ook jij weer dank voor de aanvulling, die je betoog wat breder trekt dan in je oorspronkelijke bijdrage.
Uiteraard ben ik met jou en Paul eens dat onze verklaringen en rapportages niet uitblinken in duidelijkheid. Echter, ik heb al wel eens in een artikel in AccountancyNieuws betoogd dat wij -accountants- een wat grotere broek aan moeten trekken en onze verklaring JUIST als een soort verzekeringspolis moeten inzetten. Dus laten we eens durven te stellen dat een goedkeurende verklaring betekent dat het bedrijf nog één jaar na datum van de verklaring bestaat en dat het bedrijf -na controle- 'fraudevrij' is. In heldere bewoordingen. En overbodige zaken weglaten, zoals ook Paul aangeeft. Lijkt me de moeite van een discussie waard, toch??

Geplaatst door Paul Stoele - 9-2-2011 11:27:44

Hoewel accountants verantwoordingen moeten beoordelen op hun juistheid, zijn zij er op getraind om na te gaan of er geen sprake is van fouten en/of omissies.Als gevolg hiervan hebben accountants de neiging (ontwikkeld) om zich in - al dan niet dubbele - ontkenningen uit te laten. Niet geleerd, dan wel verleerd, is om de uitkomsten van de controle- of beoordelingsarbeid positief te formuleren. Wanneer - zeker gevoelsmatig - een keer gemaakt zou worden en de uitkomst van de verrichte werkzaamheden in positieve zin gerapporteerd zouden worden, zouden gebruikers van de uitlatingen van accountants wellicht meer tevreden zijn. Mogelijk kan de tevredenheid nog verder worden opgevoerd, wanneer ook duidelijk gerapporteerd wordt welke werkzaamheden zijn verricht.
M.i. kan overigens de vermelding dat het de verantwoordelijkheid van de leiding van de huishouding is om een (juiste) verantwoording af te leggen uit onze verklaringen geschrapt kunnen worden. Zeker voor betrokkenen is dat evident. Maar ook anderen, die geacht worden de wet te kennen, behoeven daar toch niet specifiek op gewezen te worden. Door bedoelde passage te schrappen wordt een verklaring weer een stukje korter en daardoor m.i. ook begrijpelijker. Immers, dan gaat het alleen nog over wat de accountant gedaan heeft en waar dit toe geleid heeft.

Geplaatst door Joris - 9-2-2011 10:39:45

Dick, dank voor de aanvulling. Alhoewel mijn voorbeeld vrij specifiek was, doelde ik op onze rapportages in bredere zin. De huidige verklaringen zijn inderdaad een hele verbetering maar de opmerkingen die bijvoorbeeld worden gemaakt in de rapportages uit hoofde van richtlijn 4410, de opmerkingen die gemaakt worden bij inzage in dossiers door collega's en de zinsnede "Deze risico-inschattingen
hebben echter niet tot doel een oordeel tot uitdrukking te brengen over de effectiviteit...." in de verklaring.
Blijft niet gewoon het probleem dat gebruikers ons 'verhaaltje' net als een verzekeringspolis eigenlijk niet willen, totdat opportunisme hen daartoe dwingt?

Geplaatst door Dick van Onzenoort - 8-2-2011 14:08:50

Volgens mij is het sinds dat de nieuwe VGC in werking is (uit mijn hoofd: eind 2006) al zo dat 'geen accountantscontrole toegepast' niet meer vermeld hoeft te worden, als er niet gecontroleerd is. Dat is nog een gebruik uit het oude GBA-tijdperk, wat door vele accountants om whatever reason nog gehandhaafd wordt.
Onder de huidige VGC doet de accountants (slechts) mededelingen indien en voorzover hij daadwerkelijk werkzaamheden heeft uitgevoerd. Die werkzaamheden sluit de accountant af met een (sam / beo / con)-verklaring of andersoortige rapportage.

Geplaatst door Yuri van der Sman - 8-2-2011 10:37:19

Nog steeds zullen de meeste controlerende accountants toch streven naar een zo goed mogelijke relatie met hun klant. Idealiter worden zij (ooit) een graag geziene gast die op basis van vertrouwen en door kennis en kunde meerwaarde weet te leveren bij klanten.

Door de steeds groter wordende (financiële) belangen heeft de risico-aversie echter ook een steeds grotere vlucht genomen. Of dit terecht is, blijft een moeilijke discussie vind ik. Immers, vertrouwen is al lang niet meer de spil van onze (contract)maatschappij. Sterker nog, of het nu in het publieke debat is of in de banken van onze vakopleidingen: wantrouwen schijnt zekerheid te kunnen bieden.

Hoewel we allemaal graag werken op basis van een gezonde vertrouwensbasis zijn er maar weinigen die (als eerste) deze stap durven te zetten. Persoonlijk vind ik dat, hoe begrijpelijk het wellicht ook is, treurig om te zien. Want geef nou toe, je kunt toch nog steeds prima naar buiten kijken...

Geplaatst door rindert veltman - 7-2-2011 22:29:59

Helemaal eens. Laatst op een overzicht de welbekende zin weer toegevoegd om mij vervolgens af te vragen wat de klant daar wel niet van moet denken...

Daarbij ben ik fel voorstander van duidelijke verklaringen titels. Zet hier aub in of het deugd of niet.

Tot 17/2.


Reageer op dit artikel


 





Laatste reacties






Over de auteur


Archief