Zzp'er tevredener over financiële positie
Zzp'ers zijn positiever over de financiële positie van hun onderneming. Volgens onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en TNO is 53 procent van de ruim 1,1 miljoen zzp'ers tevreden met hun inkomen en het behoud van opdrachten. Dit was vier jaar terug nog 43 procent van alle zelfstandigen.
De afgelopen jaren is het aantal zzp'ers voortdurend gestegen. Met het aantrekken van de economie en de toename van de koopkracht is ook de stemming onder die groep ondernemers verbeterd. Naast positivisme over opdrachten en verdiensten maken zzp'ers zich ook minder zorgen over de toekomst van het bedrijf.
Zzp'ers in de dienstverlening, die voornamelijk eigen arbeid aanbieden, zijn positiever over de financiële situatie van de onderneming dan bedrijven die producten verkopen. Maar voor beide groepen geldt dat de situatie nu rooskleuriger is dan vier jaar terug. Verder blijkt dat vooral lageropgeleide zzp'ers hun financiële situatie de voorbije jaren zagen verbeteren. Dat geldt vooral voor bouwvakkers.
Pensioen
Verder merken de onderzoekers op dat steeds meer mensen geld opzij leggen voor pensioenvoorzieningen. Dat percentage ligt onder zzp'ers momenteel op 82 procent. Daarbij speelt de financiële situatie van de onderneming duidelijk een rol.
De grootste groep zelfstandig ondernemers bouwt pensioen op of heeft dat gedaan in een pensioenfonds via werk in loondienst. Zij hebben eerder in loondienst gewerkt of zijn naast hun werk als zzp'er nog ergens in loondienst.
Sinds 2017 vraagt het CBS naar de pensioenvoorzieningen van zelfstandig ondernemers. In twee jaar tijd steeg het aantal zzp'ers dat pensioen opbouwt door te sparen of te beleggen van 37 naar 43 procent.
Bron: ANP
Gerelateerd
NBA kritisch over voorstellen zelfstandigen
De NBA is kritisch over de kabinetsvoorstellen voor verbetering en verduidelijking van de positie van zzp'ers. De maatregelen kosten kleine zelfstandigen in veel gevallen meer dan dat het ze oplevert. De voorstellen die helderheid moeten scheppen over arbeidsrelaties zullen geen significante verbetering opleveren.
x 0Vakbonden en werkgevers tegen zelfstandigenwet
Vakbonden en werkgevers keren zich gezamenlijk tegen de nieuwe zelfstandigenwet van minister Wouter Koolmees van Sociale Zaken.
x 0'Belastingkloof zzp'er en werknemer te groot'
Door fiscale voordelen voor zzp'ers in Nederland wordt het verschil in belastingafdracht door zelfstandigen ten opzichte van doorsnee werknemers in loondienst te groot.
x 8ING garandeert uitbetaling flexpersoneel
Flexwerkers bij ING, die sinds juni op uitbetaling wachten door problemen bij payrollbedrijf TCP Direct, worden door de bank zelf alsnog betaald.
x 0Kamer wil uitleg over flexbemiddelaars
Verschillende partijen in de Tweede Kamer willen tekst en uitleg van minister Koolmees (Sociale Zaken en Werkgelegenheid), over de opkomst van bedrijven die bemiddelen tussen zelfstandigen en opdrachtgevers.
x 0