Nieuws

Nog geen extra steun voor bedrijven in nood door Oekraïne

Er komen voorlopig geen extra steunmaatregelen voor bedrijven die in de problemen zijn gekomen door de oorlog in Oekraïne of de sancties tegen Rusland.

Dat stelde minister Micky Adriaansens (Economische Zaken) in een Kamerdebat over de gevolgen van de oorlog voor het Nederlandse bedrijfsleven. Er bestaat al een "uitgebreid pakket dat nog niet helemaal is uitgenut", aldus Adriaansens.

Als de situatie verandert kan het beleid ook snel worden bijgesteld, voegde de minister eraan toe. De EU heeft in februari lidstaten meer ruimte gegeven om ondernemingen tegemoet te komen.

De Kamer wil meer weten over de problemen waarin het bedrijfsleven terecht is gekomen door de oorlog in Oekraïne en de sancties. Volgens Adriaansens wordt hierover overlegd met werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB Nederland. Onderzocht wordt welke sectoren in problemen zijn en om wat voor moeilijkheden het gaat.

Bron: ANP

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.