Nieuws

Belastingdienst krijgt recordaantal IB-aangiftes binnen voor 1 mei

De Belastingdienst ontving in maart en april een recordaantal van ruim 10,5 miljoen aangiftes voor de inkomstenbelasting van particulieren en ondernemers. Vorig jaar kwamen er 10,3 miljoen aangiftes binnen voor 1 mei.

De Belastingdienst verklaart de toename doordat meer mensen een uitnodiging kregen voor het doen van aangifte. Ook heeft de organisatie het onderwerp extra onder de aandacht gebracht bij jongeren.

De Belastingdienst ontving bijna 3,2 miljoen verzoeken voor uitstel voor het indienen van de aangifte inkomstenbelasting. Tien procent van die verzoeken is door belastingplichtigen zelf gedaan, de overige 90 procent werd ingediend door belastingadviseurs, die vaak de aangifte doen voor ondernemers.

Hulp bij aangifte

Volgens de Belastingdienst verliep de aangifteperiode "zonder noemenswaardige problemen". Er werden ruim 51.500 afspraken gemaakt voor hulp bij de aangifte, 6800 meer dan vorig jaar.

De organisatie probeerde de verschillende vormen van hulp extra bekend te maken bij mensen. Zo reed er een Belastingdienstbus naar meerdere plekken in het land en richtte de fiscus zich in campagnes op "specifieke doelgroepen".

Via sociale media beantwoordde de Belastingdienst zo'n 7.000 vragen over de aangifte. Medewerkers van de BelastingTelefoon voerden er een kleine 490.000 gesprekken over.

Bron: ANP/Belastingdienst

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.