Nieuws

Wisselingen op 'strafbankje' Euronext

De kleine beursfondsen Lavide en Bever hebben na enkele jaren het 'strafbankje' van beursuitbater Euronext mogen verlaten. DGB Group wacht daarvoor nog op een handtekening van de accountant bij de jaarcijfers over 2024. Nieuw op het strafbankje is het smallcapfonds Envipco.

Daarover bericht het FD. Het strafbankje van Euronext wordt officieel aangeduid als 'handelsgroep JG'. Het kleine beursfonds Lavide vond in EY dit voorjaar een nieuwe accountant en publiceerde recent een afgetekende jaarrekening. Daarom mocht het beursfonds na vier jaar eindelijk het strafbankje verlaten, zo werd op 9 mei gemeld.

Ook vastgoedfonds Bever Holding maakte die dag bekend dat het fonds heeft voldaan aan de publicatieverplichtingen voor het jaarverslag over 2024 en dus van Euronext van het strafbankje mocht vertrekken. Bever vond een nieuwe accountant in GCP Auditors uit Cyprus.

De 'groene' projectontwikkelaar DGB Group is nog niet zover, die moest onlangs melden dat dezelfde accountant GCP Auditors iets meer tijd nodig heeft voor de afronding van de controle over 2024.

Nieuw op het bankje

Op het strafbankje krijgt DGB even gezelschap van smallcapfonds Envipco (Environmental Products Corporation), maker van grote statiegeldmachines. Het oorspronkelijk in de VS opgerichte bedrijf heeft tegenwoordig een hoofdkantoor in Amersfoort. Het heeft zowel een beursnotering bij Euronext Amsterdam als Oslo.

Volgens het FD blinkt Envipco uit in het razendsnel schiften van statiegeldflesjes en -blikjes, maar "blijken de jaarcijfers lastiger uit te sorteren. Met name een eerder geactiveerde belastingvordering van € 1,6 mln zorgt voor hoofdpijn", zo stelt de krant.

Daags voordat het bedrijf de jaarrekening over 2024 moest indienen, is publicatie van het jaarverslag daarom met een maand uitgesteld. Volgens het FD mag Envipco waarschijnlijk alweer snel van het strafbankje af.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.