Nieuws

Nederlandse export van goederen neemt verder toe

De Nederlandse goederenexport is in juni opnieuw gestegen. De groei viel ook hoger uit dan een maand eerder en kwam uit op 1,8 procent.

Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden er vooral meer machines, transportmiddelen en voedings- en genotmiddelen uitgevoerd.

In mei steeg de goederenexport met 1,1 procent en in april met 2 procent. De export van goederen maakt bijna driekwart uit van de totale export. Over de export van diensten rapporteert het CBS niet maandelijks. Over de totale export wordt per kwartaal en per jaar gerapporteerd.

Import

De goederenimport was in juni 4,9 procent hoger dan een jaar eerder. Volgens het CBS werden vooral meer delfstoffen, voedings- en genotmiddelen, machines en transportmiddelen ingevoerd.

Het statistiekbureau meet ook iedere maand of de omstandigheden gunstig of ongunstig zijn voor de internationale handel. Volgens die 'exportradar' zijn de omstandigheden voor de export in augustus ongunstiger dan in juni. Dat komt vooral doordat de krimp van de industriële productie in Duitsland, een belangrijke afzetmarkt voor de Nederlandse export, groter was.

Bron: ANP/CBS

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.