Nieuws

Programma Accountantsdag rond, deelsessies open voor inschrijving

De Accountantsdag 2026 wordt dit jaar gehouden op dinsdag 17 november 2026, in het AFAS Theater in Leusden. Thema is 'Kwaliteit als kompas'. Onder de sprekers zijn dit jaar Klaas Knot, Pieter Duisenberg en Catherine de Vries. Ook op de deelsessies kan nu worden ingeschreven.

Op de Accountantsdag wordt met experts gesproken over thema's als de geopolitieke situatie, de opmars van AI, cyberveiligheid en datasoevereiniteit. Maar het gaat ook over machtsstructuren, professionele oordeelsvorming en het belang van de menselijke kant van het accountantsberoep.

Plenaire sessies

Tijdens het plenaire ochtenddeel geeft politicoloog Catherine de Vries haar visie op de geopolitiek en wat een sterker Europa van sectoren en bedrijven vraagt. Oud-DNB-president en hoogleraar Klaas Knot staat stil bij een onafhankelijker Europa en de financiële consequenties daarvan. Econoom Paul Schenderling beziet waar de kracht en kwaliteit van Europa zit.

Dagvoorzitter Rens de Jong spreekt daarnaast met René Steenvoorden (bestuurder UWV en lid raad van advies NOREA) en hoogleraar geopolitiek en technologie Paul Timmers over het thema digitale Soevereiniteit.  

In het plenaire middagprogramma staat kwaliteit door de ogen van de klant centraal. Steven van Belleghem, expert op het gebied van klantrelaties, laat zien hoe klantverwachtingen veranderen onder invloed van onder meer AI en technologische ontwikkeling. Rens de Jong spreekt met Petri Hofsté (commissaris), Pieter Duisenberg (president Algemene Rekenkamer) en Pieter Everard (cfo online supermarkt Picnic) over wat kwaliteit betekent voor wie dagelijks op het werk van accountants vertrouwen.

Deelsessies

Ook op de deelsessies kan nu worden ingeschreven. Thema's van de eerste vier deelsessies zijn: Future of work, AI en ethiek in tijden van oorlog, cybercriminaliteit en vrijmoedig spreken.  

Tijdens de tweede ronde deelsessies gaat het over cyberweerbaarheid in de praktijk, oordeelsvorming, de toekomst van het mkb-kantoor en wat digitale systemen zien of juist missen. 

Aanmelden voor de Accountantsdag 2026 kan via de speciale pagina’s over het congres op nba.nl.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.