Nieuws

Fiscus mag van rechter ledengegevens van modeketen Ogér krijgen

Herenmodewinkelketen Ogér moet gegevens over de leden van zijn businessclub met de Belastingdienst delen. Dat heeft de rechtbank Noord-Holland bepaald, nadat de fiscus hierover een kort geding startte.

De Belastingdienst vermoedt dat het lidmaatschap van de businessclub deels wordt ingezet om privé-uitgaven, zoals de aanschaf van kleding of deelname aan evenementen, om te zetten naar een zakelijke kostenpost. Het lidmaatschap van de businessclub is gekoppeld aan kledingvoordelen, maar leden krijgen ook toegang tot events, diners en avonden met gastsprekers.

Volgens de Belastingdienst is de aankoop van kleding zelden zakelijk aftrekbaar. De fiscus vroeg Ogér om informatie over leden en de activiteiten die worden georganiseerd, om te kijken of sommigen nog belasting verschuldigd zijn.

Privacy

Van de rechter mag de Belastingdienst gericht onderzoek doen bij de leden om te kunnen bepalen of zij alsnog belasting moeten betalen over de aangeschafte kleding en de deelname aan evenementen van de businessclub. Ogér moet de informatie binnen twee weken delen.

De winkelketen weigerde eerder om informatie over individuele leden van de 'Ogér Business Club' te delen. Ogér-ceo Martijn Lusink sprak in een e-mail aan leden van de businessclub van een "grote inbreuk" op de privacy en noemde de actie van de Belastingdienst een fishing expedition.

De Belastingdienst zou inmiddels ook andere ledenclubs onderzoeken op mogelijke belastingontduiking.

Bron: ANP

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.