Nieuws

Nederlandse goederenexport groeide in augustus met bijna 5 procent

De Nederlandse goederenexport is in augustus met bijna 5 procent gestegen ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. Bedrijven hebben vooral meer machines en transportmiddelen uitgevoerd.

Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het gaat om de grootste toename van de goederenexport dit jaar tot nu toe. In juli groeide de export ook al, toen met 2,3 procent. De export van goederen maakt ongeveer driekwart uit van de totale Nederlandse export.

Het volume van de goederenimport was in augustus 2,0 procent groter jaar op jaar. Er zijn vooral meer machines en elektrotechnische apparaten ingevoerd dan een jaar eerder.

Omstandigheden

Het CBS kijkt elke maand ook naar de omstandigheden waarmee exporteurs te maken hebben. In oktober zijn de omstandigheden voor de export gunstiger dan in augustus. Dat komt vooral doordat het producentenvertrouwen in Duitsland en de eurozone minder negatief is.

De condities worden in sterke mate bepaald door de ontwikkelingen op de belangrijkste afzetmarkten voor Nederlandse export en door de ontwikkeling van de Nederlandse concurrentiepositie.

Bron: ANP/CBS

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.