Nieuws

Crowdfunding ook afgelopen jaar belangrijk voor mkb

Afgelopen jaar haalden zakelijke crowdfunding-platforms in Nederland ruim 1,1 miljard euro op voor mkb-bedrijven. Dat is vrijwel vergelijkbaar met 2024.

Onder de grootste crowdfundingplatforms zijn bekende namen als Mogelijk, NLInvesteert en Geldvoorelkaar, blijkt uit de ranglijst op de website Investeerders.nl. Mogelijk haalde als grootste partij ruim 257 miljoen euro op.

Vastgoed blijft door de hogere volumes per project dominant. Vooral buiten de top-3 is de groei opmerkelijk, stelt Investeerders.nl: zo zijn Sameningeld en Waardevoorjegeld beide ruimschoots verdubbeld in volume en wist Crowdrealestate afgelopen jaar de grens van 100 miljoen in één jaar te behalen. Binnen de top drie lijkt het volume in fondsen sterk toe te nemen, waardoor de groei beperkt blijft in individuele investeringen.

Bijdrage aan groei mkb

Crowdfunding speelt in Nederland een belangrijke rol voor het financieren van het mkb, terwijl het rendement niet vanzelfsprekend is. Het analyseren van de (toekomstige) kredietwaardigheid blijkt lastig, zeker bij projecten met looptijden van meerdere jaren.

Fondsen kunnen helpen bij het bieden van (risico)spreiding, maar het zou jammer zijn als daardoor de toegang voor kleine particuliere investeerders of de betrokkenheid die sommige investeerders bij projecten hebben verloren gaat, aldus Investeerders.nl.

Gezien de impact voor de Nederlandse economie zou het mooi zijn als crowdfunding als financieringsvorm voor het mkb meer waardering kreeg, stelt de site.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.