Nieuws

ASML wil met Europese techconcerns lobbyen voor sterkere sector

ASML is van plan samen met andere Europese technologiebedrijven te lobbyen voor een sterkere techsector in de Europese Unie. Volgens de top van de chipmachinemaker is het een "enorme rode vlag" dat slechts 1 procent van alle apparatuur die ASML verkoopt, naar Europese klanten gaat.

ASML zal samen met Airbus, Nokia, Ericsson, SAP en Siemens optrekken, zei topman Christophe Fouquet op de aandeelhoudersvergadering van het bedrijf. Ze zijn volgens Fouquet van plan samen "ideeën aan te dragen en verzoeken te doen" voor een sterkere technologiesector in Europa.

Fouquet zei ook dat ASML meer verantwoordelijkheid voelt om Nederland, de Europese Commissie en invloedrijke landen als Frankrijk en Duitsland te wijzen op het belang van een sterk "ecosysteem" rondom de halfgeleidersector. Het Veldhovense bedrijf is de enige maker van 's werelds geavanceerdste lithografiemachines waarmee chips worden gemaakt. Maar de grootste makers van chips zelf zitten vooral in de Verenigde Staten en Azië.

Verordening

De Europese Unie voerde bijna drie jaar geleden een Europese chipverordening in, die het landenblok een grotere rol moet geven in de wereldwijde chipsector. Een van de doelen is om het marktaandeel van in de EU gemaakte chips te verdubbelen tot 20 procent in 2030. Maar op die ambitie kwam kritiek, onder andere omdat het onrealistisch was en te breed geformuleerd.

EU-lidstaten schaarden zich vorig jaar achter een oproep om de chipverordening te vernieuwen, met aandacht voor innovatie en een stabiele chiptoevoer voor de belangrijkste sectoren.

Bron: ANP

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.