Nieuws

Baker Tilly heeft nu een Benelux-platform

Met de aansluiting van de Luxemburgse organisatie heeft Baker Tilly nu een volwaardig Benelux-platform. De transactie, ondersteunt door private equity, brengt 25 vestigingen en zo’n 1.500 professionals samen.

De partner-aandeelhouders uit België, Nederland en Luxemburg investeren samen in het Benelux-platform. Investeringsmaatschappij Inflexion blijft aan boord als minderheidsaandeelhouder.

Baker Tilly spreekt van een “ambitieus platform met de schaal, het kapitaal en het momentum om fors door te investeren in innovatie, technologie en talentontwikkeling”. Bedoeling is wel dat de drie nationale organisaties hun eigen identiteit, lokale aansturing en ondernemerschap behouden.

Platformorganisatie

Baker Tilly maakte in januari van dit jaar al bekend dat de Nederlandse en Belgische organisaties werden samengevoegd tot één platformorganisatie. Private equity-firma Inflexion, die al aandeelhouder was van Baker Tilly Nederland, kreeg daarbij een minderheidsbelang in de nieuwe combinatie. Nu komt daar de Luxemburgse Baker Tilly-organisatie bij.

De timing is niet toevallig, stelt het kantoor, want ondernemingen opereren steeds internationaler en krijgen te maken met complexere wet- en regelgeving, versnelde digitalisering en technologische verandering. Het verbinden van kennis binnen de Benelux moet helpen bij de ondersteuning van klanten bij grensoverstijgende vraagstukken.

Volgende stap

"We hebben doelbewust gebouwd aan een samenwerking die lokale nabijheid combineert met internationale slagkracht” stelt Ronald Hoeksel, ceo van Baker Tilly Nederland. De toevoeging van Luxemburg past bij die beweging, meent hij. “Dit is niet alleen groei, dit is de volgende stap in hoe wij de toekomst van professionele dienstverlening in de Benelux vormgeven."

Volgens Yannick Ravaine, ceo Baker Tilly Luxemburg, is het groothertogdom bij uitstek een internationale markt en verwachten klanten dus adviseurs “die complexiteit over landsgrenzen heen begrijpen en aankunnen”.

'Strategie werkt'

Sander Ruijter van investeerder Inflexion Benelux vindt het positief dat de partners uit de betrokken landen samen investeren in de groei van het platform. “Dat creëert een gedeeld belang en verbindt ondernemerschap en sterke klantrelaties met de schaal die nodig is om te blijven investeren in kwaliteit, technologie en specialistische expertise.” Volgens Ruijter is de aansluiting van Luxemburg “een overtuigende volgende stap in een strategie die werkt".

De voorgenomen transactie wordt voorgelegd aan de Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM). Afronding wordt verwacht in het vierde kwartaal van 2026. Financiële details zijn niet bekendgemaakt.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.