Nieuws

'Overleg woekerpensioen gaat gewoon door'

Volgens de woordvoerder van het Verbond van Verzekeraars is er geen sprake van stagnatie in het overleg tussen de verzekeraars en de Stichting van de Arbeid (STAR) over 'woekerpensioenen'.

Verzekeraars en de STAR zijn in overleg over de transparantie van de kosten van toekomstige pensioenpolissen die bij verzekeraars worden afgesloten. Het Financieele Dagblad berichtte vorige week dat dit overleg stokte. Daardoor zou ook de door de verzekeraars toegezegde compensatie voor gedupeerden met woekerpensioenen die in het verleden zijn afgesloten vooruit worden geschoven.

Volgens woordvoerder Paul Koopman van het Verbond is er echter geen sprake van een stagnerend proces. "We hebben ons wel verkeken over de doorlooptijd die nodig is om tot een uitendelijk resultaat te komen", zegt hij in reactie op vragen van website VBnet.

Volgens Koopman wordt de agenda in de STAR netjes afgewerkt. Eerst moet er een oplossing komen voor compensatie van oude pensioenpolissen, daarna moet er overeenstemming worden bereikt over een aantal aanpalende zaken, zoals deelnemerscommunicatie en de doorbelasting van pensioenadvieskosten aan werkgevers en/of werknemers.

Vorig jaar stelde het Verbond van Verzekeraars nog dat het overleg voor eind 2009 rond moest zijn. De partijen verwachten nu dat er uiterlijk 1 april 2010 een regeling is.

Bij de compensatieregeling gaat het om pensioenpolissen op basis van een beschikbare premieregeling. Bijna 750.000 werknemers hebben een dergelijke regeling. Bij ruim 330.000 ligt het beleggingsrisico bij de deelnemer.

Vooral in de jaren negentig waren deze regelingen erg populair vanwege de zekerheid voor de werkgever met betrekking tot de kosten en de flexibiliteit van de regelingen. Maar mede door de financiële crisis kwamen de regelingen onder vuur te liggen vanwege de soms ontoereikende pensioenopbouw, de risico's door tegenvallende beleggingsresultaten en de kosteninhoudingen.

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.