Nieuws

SEC wil af van kwartaalrapportages voor beursfondsen

De Amerikaanse Securities and Exchange Commission (SEC) wil ingrijpende veranderingen doorvoeren rondom audit en accounting, in het kader van verdere deregulering onder de regering-Trump.

Een van de voorstellen is dat beursgenoteerde bedrijven hun financiële resultaten maar twee keer per jaar hoeven te publiceren, in plaats van elk kwartaal. President Trump probeert dat al sinds zijn eerste ambtstermijn te realiseren, zo meldt de Amerikaanse vaksite Accounting Today. Tijdens Trumps tweede ambtstermijn is SEC-voorzitter Paul Atkins begonnen met het uitwerken van het voorstel.

Divisie-directeur James Moloney van de SEC stelt op de vaksite dat het tijd is om "eindelijk de stap te zetten naar een formele regelgeving" en een overgang naar een halfjaarlijks rapportageproces.

Moloney erkent tegelijk dat veel bedrijven en investeerders nog de voorkeur geven aan kwartaalrapportage. "We willen graag de mening van een breed scala aan marktpartijen horen over de beste manier om de definitieve regelgeving vorm te geven, voordat de divisie de uiteindelijke aanbeveling aan de commissie doet."

Hervorming PCAOB

Atkins en de SEC hebben al actie ondernomen om de toezichthouder op het accountantsberoep, de PCAOB, te hervormen. Vorige maand is Demetrios Logothetis benoemd als nieuwe voorzitter, samen met drie andere bestuursleden.

Naar verwachting zal de PCAOB daardoor als toezichthouder een minder strenge koers gaan varen. SEC-baas Atkins wil dat accountants en auditors "terug naar de basis" gaan, met een focus op integriteit, objectiviteit en professionele scepsis.

Beleggers zijn bezorgd over een nieuwe koers die mikt op deregulering. "Ik denk niet dat de auditsector een herhaling wil van wat leidde tot de oprichting van de PCAOB, toen we te maken hadden met WorldCom en Enron en de ondergang van Arthur Andersen”, aldus een partner van een beleggersorganisatie.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.