Magazine

In beeld: Alisa Weggelaar

Portret van een opmerkelijke accountant

Dit artikel is verschenen in Accountant nr. 3, 2025

Bekijk alle artikelen uit dit nummer

» Download dit artikel in pdf
» Download het hele nummer (pdf)

Henk Vlaming

Al binnen een paar maanden merkte Alisa Weggelaar-Van der Ende dat de studie ICT niets was voor haar. Te complex, geen raakvlakken met de praktijk. Van de collegebanken verhuisde ze naar de buurtsuper van haar moeder, achter de toonbank. In die periode onderzocht ze wat wel bij haar paste. "Ik kom uit een ondernemersfamilie en de passie voor het ondernemerschap zit ook in mij. Ik was daarbij vooral geïnteresseerd in de cijfers en de betekenis ervan voor de onderneming. Zo kwam ik uit bij de accountancy, ook al wist ik nauwelijks wat de opleiding inhield."

De klik met de accountancy kwam, toen ze tijdens haar opleiding ging werken bij een accountantskantoor. "De puzzelstukjes van al die theoretische kennis uit de eerste twee studiejaren vielen op hun plaats, ik begreep waarom ze zo belangrijk zijn. De diversiteit in organisaties, bijzonderheden van de branches, motieven van ondernemers, de basis van de accountancy leerde ik hier. Twee jaar geleden haalde ik de titel AA."

Nu ze zich het vak eigen heeft gemaakt, wil ze doorgroeien naar specialist in de horti (tuinbouw), een sector die haar fascineert. Als adviserend accountant moet je minstens zoveel weten van een sector als ondernemers zelf, stelt Alisa. "Dat is nodig voor de vertrouwensband en om hen positief te verrassen."

Ze ziet de accountancy als een professie die de kans biedt om dit soort stappen te maken. Daarom wil ze als bestuurder van NBA Young Profs ook helpen om dit vak verder te ontwikkelen. "Accountancy is een vak waarin je blijft leren en groeien, ook persoonlijk. Maar er is ook veel aan de hand dat afleidt, zoals consolidatie, regeldruk en personeelsschaarste. Belangrijk is daarom om de positieve kanten te belichten. Bijvoorbeeld het flexibele werk, waardoor moederschap uitstekend samengaat met een baan als accountant. In plaats van stellingen te betrekken, moeten we samen in gesprek gaan om de accountancy verder te innoveren."

Lees het hele interview met Alisa Weggelaar op Accountant.nl.

Henk Vlaming is journalist.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.