Nieuws

IFAC wil meer weten over duurzaamheidsinformatie bij mkb-ondernemingen

De International Federation of Accountants (IFAC) en de Edinburgh Group willen via een enquête meer inzicht krijgen in hoe mkb-ondernemingen wereldwijd omgaan met duurzaamheidsinformatie. Ook NBA-leden kunnen nog deelnemen aan het onderzoek.

De IFAC SME Survey is bedoeld om meer zicht te krijgen over de mate waarin mkb-ondernemingen duurzaamheidsinformatie opstellen en hoe die informatie wordt gebruikt in interne besluitvorming. Ook wil IFAC weten of zulke informatie wordt gedeeld met toeleveringsketens, kredietverstrekkers of andere belanghebbenden.

De resultaten van het onderzoek moeten bijdragen aan wereldwijd inzicht en helpen bij het ontwikkelen van best practices. Ook geven ze inzicht in passende regelgeving en assurance bij duurzaamheidsrapportages voor het mkb.

Deadline 30 juni 

IFAC benadrukt dat alle antwoorden vertrouwelijk worden behandeld en niet herleidbaar zijn. Deelname aan de enquête kan nog tot en met 30 juni aanstaande. Duur van het onderzoek is tien tot vijftien minuten. In een korte video geeft IFAC nadere uitleg over de SME Survey.

De NBA ondersteunt het initiatief van harte en roept leden die actief zijn bij of voor mkb-ondernemingen op, om nog deel te nemen aan het onderzoek. De NBA is ook lid van de Edinburgh Group, een wereldwijde samenwerking van accountancy-organisaties, gericht op het mkb.

IFAC & Edinburgh Group SME Sustainability Survey

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.