Nieuws

Ondernemers vinden kwijtschelden coronabelasting niet eerlijk

Een groeiend aantal ondernemers voelt zich benadeeld, omdat anderen hun belastingschuld uit de coronatijd kwijtgescholden krijgen. De ondernemers willen daarom compensatie van de Belastingdienst.

Daarover bericht het FD, dat sprak met de Utrechtse modewinkelier Daan Broekman. Die betaalde ook in coronatijd netjes belastingen, maar ziet nu dat andere ondernemers kwijtschelding krijgen van de corona-belastingschuld. Dat is concurrentievervalsing, aldus de Utrechtse ondernemer, die door corona zijn spaartegoeden moest aanspreken om aan de verplichtingen te voldoen.

Volgens de krant groeit het aantal ondernemers dat zich tot de Belastingdienst richt met een verzoek om compensatie van de omzetbelasting en loonheffing die in coronatijd zijn betaald of daarna zijn terugbetaald. Broekman heeft zelf een verzoek om compensatie gestuurd aan zijn regionale belastingkantoor en roept andere ondernemers dat ook te doen, of zich te melden bij hun branchevereniging of inkooporganisatie.

Modelbrief

Winkeliersvereniging Inretail heeft daarvoor een modelbrief met een verzoek tot compensatie van betaalde omzetbelasting en loonheffing in de coronaperiode op de eigen website geplaatst. "De hoop is dat er een compensatieregeling komt als voldoende ondernemers daarom vragen", zo schrijft het FD. Volgens Inretail is de modelbrief zo’n zeventig keer gedownload.

De Belastingdienst weet niet hoeveel bedrijven kwijtschelding van belastingschuld hebben gekregen, aldus het FD. Volgens de dienst moet een bedrijf dan wel tot een saneringsakkoord komen met schuldeisers, die een deel van de schuld laten vallen. Er zijn door ruim twaalfduizend bedrijven saneringsverzoeken ingediend; daarvoor is ook een toetsing van levensvatbaarheid nodig.

Weinig kans

Dirkzwager-advocaat Steven Effting stelt tegenover het FD dat de ondernemers waarschijlijk weinig kans maken op compensatie van de belastingen uit de coronatijd. "Ondernemers die nu alsnog compensatie willen, hadden gewoon eerder aan de bel moeten trekken. Als je daar te laat mee bent vis je achter het net."

Volgens Effting is het "niet kansrijk" om daar nu nog met succes over te procederen.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.