Nieuws

Fusie- en overnamemarkt trekt in eerste kwartaal verder aan

Met 290 geregistreerde deals in het eerste kwartaal van dit jaar heeft de Nederlandse fusie- en overnamemarkt het beter gedaan dan in 2024 en 2025. De overnamemarkt blijft daarmee op een gezond niveau, ondanks geopolitieke onzekerheid, inflatiedruk en een voorzichtiger investeringsklimaat.

Dat blijkt uit de nieuwste kwartaalupdate van M&A-specialist Oaklins Nederland. De afgelopen twee jaar zit de M&A-markt duidelijk in een stijgende trend. De 290 deals in het eerste kwartaal van dit jaar betekenen een stijging van 4 procent ten opzichte van het eerste kwartaal in 2025. Van 2024 op 2025 bedroeg de stijging voor het eerste kwartaal zelfs 29 procent.

Vooral in het mid-market segment blijft de markt opvallend actief, meent Oaklins. Transacties onder €250 miljoen waren goed voor circa 91 procent van alle deals, waarbij het segment van € 5 miljoen tot € 50 miljoen bijna twee derde voor haar rekening nam.

Private equity deals

Ook private equity liet zich iets nadrukkelijker zien, aldus de kwartaalrapportage. In het eerste kwartaal van 2026 was private equity betrokken bij 18,6 procent van alle deals, tegenover 13,2 procent in het kwartaal ervoor. Die toename komt echter deels doordat vertraagde transacties alsnog vroeg in het jaar werden afgerond.

In het algemeen houdt de zwakte in dit segment aan, aldus Oaklins. Waarderingen worden realistischer en vooral private equity-kopers betaalden lagere multiples: van 16,2 naar 12,0.

Veerkrachtig

De Nederlandse fusie- en overnamemarkt blijft veerkrachtig. Onzekerheid speelt ook de komende kwartalen, maar kapitaal is ruim beschikbaar en de strategische urgentie bij bedrijven neemt toe, zo ziet de M&A-specialist.

TMT blijft de meest actieve sector binnen de Nederlandse dealmarkt en is op twaalfmaandsbasis goed voor 23 procent van het totale dealvolume. Binnen industrie en bouw groeit de belangstelling voor bedrijven met een beperkte blootstelling aan AI-risico's.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.