Nieuws

Steven Maijoor: nog te veel optimisme in jaarrekeningen banken

Europese banken zijn nog steeds te positief over hun financiële positie en moeten meer afwaarderen op slechte leningen.

Dat zegt Steven Maijoor, voorzitter van de Europese toezichthouder op de
financiële markten ESMA, in een gesprek met het Financieele Dagblad.

Volgens Maijoor zit er nog te veel optimisme in de jaarrekeningen van Europese banken. "We weten dat ook in voorgaande financiële crises banken te terughoudend zijn geweest met het herstructureren en afwaarderen van leningen op hun balans. Dat heeft een grote rol gespeeld in de Japanse crisis en heeft daar geleid tot zogenoemde zombiebanken. Daarvoor willen wij in Europa waken."

Volgens Maijoor spelen de problemen bij alle categorieën leningen. "De economische problemen zijn zo breed dat het probleem zich niet tot een specifieke sector of regio beperkt."

De ESMA en de nationale toezichthouders gaan heel gericht naar de waardering van leningen in de jaarrekeningen over 2012 kijken, aldus Maijoor.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.