Nieuws

Administrateur Dela speelde geheime informatie door

Uitvaartorganisatie DELA heeft te maken gehad met grootschalige fraude, gepleegd door een financieel administrateur. Het AD meldt dat de man vertrouwelijke gegevens van klanten en leveranciers doorspeelde aan onbevoegden, waarmee voor ruim 80.000 euro aan frauduleuze betalingen werd uitgevoerd.

DELA heeft aangifte gedaan tegen de administrateur, die verantwoordelijk was voor de debiteuren- en crediteurenadministratie. Er loopt zowel een civiele als een strafrechtelijke zaak tegen de man, zo bericht het AD.

De fraude kwam al begin 2022 aan het licht, na een onverklaarbare betaling vanuit DELA naar een onbekend rekeningnummer. Uit intern onderzoek door een extern bureau blijkt vervolgens dat tussen februari 2021 en januari 2022 ruim 81.000 euro is overgemaakt naar rekeningen van onbekenden.

Informatie gedeeld

De administrateur bekent uiteindelijk dat hij informatie van Dela en klanten, zoals namen, rekeningnummers en betaalgegevens, aan derden heeft verstrekt. Die kunnen zich zo voordoen als Dela-klanten of leveranciers. De man helpt daarbij mee om nep-betalingen uit te voeren of goed te keuren in het systeem. "Dela denkt dat ze geld overmaakt aan normale zakenrelaties, maar in werkelijkheid gaat het het geld naar rekeningen van criminelen", zo schrijft het AD.

Na zijn bekentenis wordt de man direct geschorst en de volgende dag op staande voet ontslagen. Dela vordert 80.000 euro als voorschot op de schade en laat beslag leggen op zijn bankrekeningen. Later blijkt nog eens bijna drieduizend euro te zijn verdwenen via een andere rekening.

Schadevergoeding

In mei 2023, ruim een jaar na zijn ontslag, wordt de man aangehouden en start justitie een strafrechtelijk onderzoek, dat nog steeds loopt. In een andere, civiele procedure wordt de administrateur al veroordeelt tot betaling van een schadevergoeding van ruim 84.000 euro.

De man gaat daartegen in hoger beroep. Hij vindt zijn ontslag op staande voet onterecht en stelt dat ook andere collega's bij de fraude betrokken waren. Het hof oordeelt nu dat de administrateur bewust heeft meegewerkt aan het doorspelen van gevoelige informatie en het accorderen van frauduleuze betalingen.

De schade is volgens de rechter volledig aan hem toe te rekenen, aldus het AD. De man wordt ook in hoger beroep veroordeeld. Hij moet bijna 78.000 euro aan schadevergoeding en ruim 12.800 euro aan onderzoekskosten betalen.

Het Openbaar Ministerie is nog bezig met de strafrechtelijke vervolging van de administrateur.  

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.