Nieuws

Grondafhandelaar op Eindhoven Airport vroeg personeel om te frauderen

Het bedrijf Skytanking, grondafhandelaar van vliegmaatschappij Ryanair op Eindhoven Airport, heeft medewerkers gevraagd om te sjoemelen met vertragingscodes. Dat meldt Omroep Brabant.

Vertragingscodes moeten worden ingevuld in een systeem, om de reden van vertraging van een vlucht door te geven. Door andere codes in te voeren, probeerde het afhandelbedrijf het eigen personeelstekort te verhullen voor opdrachtgever Ryanair. "Ze vragen je eigenlijk om fraude namens het bedrijf te plegen", stelt een medewerker van Skytanking tegenover Omroep Brabant.

Een grondafhandelaar zoals Skytanking ondersteunt een vliegmaatschappij op een vliegveld, door te zorgen voor zaken als het inchecken en in- en uitladen van bagage en het helpen met de begeleiding van passagiers tot aan de vliegtuigdeur.

Vertragingscodes

De grondafhandelaar kan als reden voor vertraging een code ingeven die staat voor een tekort aan personeel. Dat zou echter de relatie met de opdrachtgever (in dit geval Ryanair) onder druk kunnen zetten. Om het tekort aan mensen te verhullen, werd daarom aan medewerkers gevraagd een andere vertragingscode in te voeren; bijvoorbeeld het moeten begeleiden van een passagier in een rolstoel.

Omroep Brabant meldt gesprekken te hebben gevoerd met medewerkers en oud-medewerkers van Skytanking en ook berichten te hebben ingezien, waarin leidinggevenden van het grondafhandelbedrijf aan medewerkers vragen om onjuiste vertragingscodes in te voeren.

Volgens een medewerker van het bedrijf voerde het personeel zulke verzoeken van leidinggevenden vaak uit loyaliteit naar Skytanking inderdaad uit, of werden ze onder druk gezet. "Maar steeds meer medewerkers twijfelen aan deze werkwijze. Zo komt het personeelstekort nooit boven water."

Hoge werkdruk

Vakbond FNV bevestigt tegenover Omroep Brabant de verhalen over het sjoemelen met de vertragingscodes bij Skytanking. Uit een FNV-rapport van begin juli blijkt dat er door het personeelstekort sprake is van een hoge werkdruk en een onveilige werksfeer bij Skytanking, zo meldt de omroep.

In een reactie stelt Skytanking dat inmiddels over de problemen is gesproken met Eindhoven Airport en dat er "concrete plannen komen om de problemen op te lossen".

Bron: Omroep Brabant

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.