Nieuws

Baker Tilly Duitsland wijst alle avances private equity af

Baker Tilly Deutschland heeft private equity-firma's de deur gewezen. Eerder gingen geruchten over gesprekken met grote Amerikaanse investeringsmaatschappijen, waaronder Hellman & Friedman, dat reeds een belang in Baker Tilly US bezit. Maar de Duitse partners kiezen liever voor een zelfstandige koers.

Wilbert Geijtenbeek

Dat meldt het kantoor in een begeleidend persbericht bij de publicatie van de jaarcijfers. De directie van Baker Tilly Deutschland stelt dat het kantoor verschillende toekomstige opties heeft verkend, “waaronder de mogelijkheid dat investeerders zich bij het bedrijf aansluiten”.

Groeiplatform

Volgens het persbericht is de conclusie van dat onderzoek dat er voor Baker Tilly "momenteel geen overtuigend alternatief voor het zelfstandig voortzetten van de succesvolle koers" is. De prestatiecultuur van het bedrijf, de sterke focus op marktbehoeften en zakelijke impact voor cliënten "zullen de grootst mogelijke impact hebben in een onafhankelijk beheerd partnerschap - voor cliënten, medewerkers en partners", aldus het kantoor. De directie stelt dat het benodigde financiële kader aanwezig is om het kantoor in staat te stellen "anorganisch te groeien door middel van overnames" en zo als "groeiplatform" te dienen.

Dus zet het kantoor, onder leiding van de kersverse managing partner Oliver Hubertus, de huidige koers voort. Volgens Hubertus bevestigen de groeicijfers dat het huidige bedrijfsmodel, "gericht op AI, hoogwaardige kwaliteit en uitgebreide klantondersteuning op alle gebieden, de logische weg voorwaarts is". De omzet over boekjaar 2025 bedraagt € 268 miljoen. Dat is krap € 4 miljoen meer dan Grant Thornton, dat in Duitsland met private equity-firma Cinven in zee is gegaan. In Duitsland zijn bij Baker Tilly 1.740 werknemers in dienst.

Cultuurverschillen als doorslaggevende factor

Eerdere geruchten over gesprekken met investment bank Rothschild & Co en met private equity-gigant Hellman & Friedman werden door het bestuur van Baker Tilly destijds niet ontkend, zo berichtte het Duitse Finance Magazin. Toetreding van private equity werd door het bestuur desgevraagd ook niet uitgesloten.

Nu stelt Hubertus dat externe investeerders "zeker een positieve ontwikkeling zijn voor onze sector", maar dat elke investering ook goed moet aansluiten "bij het desbetreffende kantoor en de bijbehorende cultuur". En nog stelliger: "Na de huidige opties te hebben bekeken is het ons duidelijk: de motivatie van onze partners en daarmee onze marktdynamiek, wordt het best onafhankelijk ontwikkeld, met ondernemersvrijheid, snelle implementatie en consistente uitbreiding van onze sterke punten."

Miljardendeals

In de Verenigde Staten ging Baker Tilly al vroeg in de consolidatiegolf van dit decennium in zee met private equity. Investeringsmaatschappij Hellman & Friedman en Valeas Capital Partners staken in 2024 een miljard dollar in het kantoor. Na die investering fuseerde Baker Tilly daar met Moss Adams, wat met een dealwaarde van $ 7 miljard (€ 6 miljard) de grootste deal in de accountancy is tot dusver.

In Nederland fuseert Baker Tilly met het Belgische lidkantoor na met investeerder Inflexion in zee te zijn gegaan. In Groot-Brittannië is Baker Tilly een beursgenoteerd kantoor, waarbij onlangs de lidfirma’s in Griekenland en Cyprus zijn aangesloten.

Sonderweg Duitsland

Baker Tilly kiest in Duitsland daarmee voor een Sonderweg. Het Duitse kantoor wil zelfstandig investeringen doen in kunstmatige intelligentie, de belastingadviespraktijk uitbreiden en in managed services en juridische dienstverlening groeien.

In Duitsland ligt private equity als investeerder in de zakelijke dienstverlening onder vuur. Hoewel steeds meer accountantskantoren en belastingadvieskantoren die door private equity zijn geruggesteund, azen op investeringen in Duitsland, beweegt de politiek de andere kant op. Onlangs stelde de Bondsdag voor om de regels voor het zogenoemde Fremdbesitzverbot voor belastingadvieskantoren aan te scherpen.

Gerelateerd

Aanmelden nieuwsbrief

Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.

Bent u NBA-lid? Dan kunt u zich ook aanmelden via uw ledenprofiel op MijnNBA.nl.