Nieuws over personalia en zaken uit de wereld van accountants en financials.
In & Uit
Chantal Goossens-Aarts benoemd als vennoot RSW
Chantal Goossens-Aarts RA (35) is per 8 januari 2021 toegetreden als vennoot bij RSW Accountants + Adviseurs. Goossens maakte in 2012 de overstap van een big four-kantoor in Eindhoven naar RSW als controleleider. In 2019 werd zij benoemd tot partner. Goossens heeft naast een groot aantal opdrachten in de controlepraktijk inmiddels een omvangrijke portefeuille aan adviescliënten opgebouwd.
In & Uit
Alfa benoemt twee nieuwe rvc-leden
Alfa Accountants en Adviseurs heeft per 1 januari 2021 drs. Angèle Loomans BSc en drs. Jeroen Kamphuis RA benoemd tot leden van de raad van commissarissen.
Drs. Angèle Loomans BSc is organisatieadviseur, strategisch bestuurder en toezichthouder met ruim 25 jaar ervaring in een groot aantal (inter)nationale bedrijfstakken en onder meer gastdocent HR en Verandermanagement aan Nyenrode University. Als dochter van een accountant heeft ze altijd affiniteit met accountancy gehad, maar aandacht voor de factor mens binnen verandertrajecten is de rode draad binnen haar carrière.
Drs. Jeroen Kamphuis RA bouwde zijn expertise op gedurende zijn dertigjarige carrière bij EY, waar hij ook partner werd. Hij bekleedde er diverse bestuurlijke functies, werkte ook als extern accountant en was in het landelijk bestuur verantwoordelijk voor de portefeuille kwaliteit en risk management. Ook was hij mede-kartrekker om de cultuurverandering binnen het kantoor aan te jagen en te monitoren, nadat in 2014 het NBA-rapport 'In het publiek belang' verscheen.
In de nieuwe constellatie per 1 januari bestaat de raad van commissarissen uit Sandra Addink, Peter Ruys, Jaap Wielaart, Angèle Loomans en Jeroen Kamphuis.
In & Uit
SRA-lidmaatschap voor BRIL Accountants
BRIL Accountants uit Zeist is sinds kort lid van SRA. Het kantoor opereert momenteel met z'n drieën, maar verwacht snel uit te breiden met twee starters in de accountancy.
In & Uit
Baker Tilly benoemt drie nieuwe partners
Baker Tilly heeft drie nieuwe partners benoemd: Armando Hermes, Rutger Peelen en Willem Jan Huizinga.
Armando Hermes RA (35) startte bij PwC en stapte in 2009 over naar Baker Tilly. Zijn expertise ligt in bouw- en productieorganisaties. De havens in het zuidwesten van Nederland zijn in dit kader een belangrijk focusgebied voor hem. Daarnaast heeft Hermes ervaring opgedaan in de zorgsector en hij bouwt de komende jaren aan verdere uitbreiding van deze portefeuille in het zuidwesten van Nederland.
Rutger Peelen RA (40) startte in 2004 bij Ernst & Young waar hij acht jaar werkzaam was. In 2012 maakt hij de overstap naar Baker Tilly. Zijn expertise ligt bij de controle en (financiële) advisering van de (semi-) publieke sector en het grotere mkb (waaronder de schelpdierensector, productie- en handelsbedrijven) in Zeeland en West-Brabant.
Willem Jan Huizinga RA (40) werkte eerder bij twee lokale accountantskantoren en vanaf 2005 bij EY. In 2013 stapte hij over naar Baker Tilly en groeide door van senior manager naar director. Huizinga richt zich bij Baker Tilly voornamelijk op de controle van financiële verslaggeving en operationele processen van mkb-bedrijven.
In & Uit
Uitbreiding aandeelhouders Boon
Per 1 januari 2021 is directeur André Aartsen RA medeaandeelhouder geworden van Boon Accountants Belastingadviseurs. Daarnaast is Jeroen Buter RA toegetreden tot de directie en daarbij ook medeaandeelhouder geworden van het Apeldoornse kantoor.
In & Uit
Richard Jonkers en Dennis Ligthart treden toe als aandeelhouder Finc
Richard Jonkers AA RAB (39) en Dennis Ligthart AA RV (37) zijn medeaandeelhouders geworden van Finc Accountants uit Waalwijk.
In & Uit
Flynth neemt duurzame-energieadviseur Bosch & van Rijn over
Flynth adviseurs en accountants heeft per 1 januari het Bosch & van Rijn overgenomen. Het bedrijf is volledig onderdeel geworden van Flynth.
Bosch & van Rijn adviseert overheden en bedrijven over beleids- en projectontwikkeling van wind- en zonne-energieprojecten. Het bedrijf heeft zeventien medewerkers, is gevestigd in Utrecht en landelijk werkzaam.
In & Uit
DRV benoemt Kristian Aarnoutse, Jacco Driessen en Jeroen Boer tot directeur
DRV Accountants & Adviseurs heeft Kristian Aarnoutse AA RB (37), Jacco Driessen RA (42) en Jeroen Boer RA (46) benoemd tot directeur. Jeroen Boer en Jacco Driessen werken in de Audit & Assurance-praktijk, Kristian Aarnoutse in de mkb-adviespraktijk.
Jeroen Boer gaat zich in zijn nieuwe functie meer toeleggen op het uitbreiden van de internationale dienstverlening binnen het netwerk Moore Global. Hij werkt inmiddels elf jaar bij DRV en werkte daarvoor bij BDO. Jacco Driessen blijft zich inzetten voor het ontwikkelen en uitbreiden van zijn controleteam in Zeeland, dat hij de afgelopen jaren heeft opgebouwd. Voordat hij in 2006 bij DRV begon, werkte hij bij KPMG. Ook Kristian Aarnoutse voorziet uitbreiding van zijn cliëntenportefeuille in Zeeland.
DRV heeft twaalf vestigingen in Zuidwest-Nederland en zeshonderd medewerkers.
In & Uit
Mazars benoemt nieuwe raad van bestuur
Mazars heeft een nieuwe raad van bestuur voor een periode van vier jaar. De nieuwe raad van bestuur bestaat uit Ton Tuinier (voorzitter), Peter Hopstaken, Mark Lucas Luijckx, Robert Jan de Rek en Frank Walta.
Ton Tuinier (1960) is in 1982 gestart als belastingadviseur bij Mazars en sinds 1996 partner. Tuinier maakt sinds 2008 deel uit van de raad van bestuur in Nederland en is sinds 2014 voorzitter en deze rol zal hij voortzetten voor de komende vier jaar. Vanaf 1 januari 2017 maakt hij ook deel uit van de Mazars Group Executive Board (GEB). De GEB is wereldwijd verantwoordelijk voor strategie, de operationele aansturing en uitvoering daarvan en het toezicht op Mazars-partners wereldwijd. Tuinier zal ook die rol continueren voor dezelfde bestuurstermijn.
Peter Hopstaken RA (1962) is in 1987 gestart bij Mazars. Hij is sinds 2001 actief als auditpartner en is verantwoordelijk voor de Audit & assurance-praktijk van Mazars in Nederland. Zijn expertise in het werk voor klanten ligt in controleopdrachten bij middelgrote tot grote bedrijven met internationale vertakkingen en not-for-profit-organisaties (met name onderwijs). Hij maakt deel uit van de Global Audit Board van Mazars en is bestuurslid van de Stichting Foundation for Auditing Research. Hopstaken is sinds 2014 lid van de raad van bestuur en continueert nu zijn rol als verantwoordelijke voor de Audit & assurance-praktijk. Hij is daarnaast verantwoordelijk voor Compliance, quality monitoring en risk.
Mark Lucas Luijckx (1972) heeft in 1996 zijn opleiding Nederlands Recht en Fiscaal Recht aan de Universiteit van Leiden afgerond. Sinds 1997 is hij werkzaam voor Mazars Private clients en sinds 2006 is hij partner. Daarnaast is hij als redacteur of vaste medewerker verbonden aan een aantal fiscale tijdschriften en is hij docent bij de Nederlandse Orde voor Belastingadviseurs. Zijn expertise ligt op het gebied van de internationale estate planning. Sinds 2016 is Luijckx lid van de raad van bestuur en verantwoordelijk voor de Tax-praktijk.
Robert Jan de Rek AA (1965) is sinds 1999 werkzaam bij Mazars in de accountantspraktijk en sinds 2006 als partner. Hij heeft als accountant van niet-controleplichtige organisaties een focus op familiebedrijven en de specifieke dienstverlening voor dga's. Daarnaast heeft hij een actieve rol bij de ontwikkeling van het verder automatiseren en integreren van administratieve processen bij klanten (Mazars Next-dienstverlening). De Rek treedt toe tot de raad van bestuur en zal in die rol onder andere verantwoordelijk zijn voor de Accounting & outsourcing-praktijk.
Frank Walta RA (1970) werkt sinds 1989 bij Mazars en is sinds 2005 partner in de Audit & assurance-praktijk. In die rol is hij betrokken bij de controle van diverse grote en middelgrote nationaal en internationaal opererende ondernemingen. Tot zijn klantenkring behoren met name ondernemingen in de hospitality-sector. Daarnaast is hij docent en examinator Externe Verslaggeving op Nyenrode Business Universiteit. Sinds 2017 werkt Mazars aan de veranderingen in processen, systemen en gedrag, die nodig zijn in het nastreven van de kwaliteitsvisie van het kantoor. Walta is sinds de start programmaleider van het Veranderprogramma dat specifiek gericht is op deze noodzakelijke gedragsverandering. Hij gaat de komende periode in brede zin invulling geven aan human resource management gericht op cultuur & gedrag. Walta zal de komende vier jaar de raad van bestuur versterken en zal in die rol verantwoordelijk zijn voor de Consultancy-praktijk.
In & Uit
Matthijs Verbraak toegetreden tot maatschap DRV
Matthijs Verbraak (37) is per 1 januari 2021 toegetreden tot de maatschap DRV Accountants & Adviseurs. Hij is het 31ste lid van de maatschap en medeverantwoordelijk voor de vestiging van DRV in Roosendaal.
Verbraak studeerde fiscaal recht, werkte bij PwC en Van Oers en kwam in 2017 bij DRV na aansluiting van het kantoor Jongenelen & Tholhuijsen.
In & Uit
Hans Verkruijsse voorzitter Adviescollege ICT-Toetsing
De ministerraad heeft op voorstel van staatssecretaris Knops van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties ingestemd met de benoeming van prof. dr. Hans Verkruijsse RE RA als voorzitter van het Adviescollege ICT-Toetsing. De benoeming gaat met terugwerkende kracht in per 1 januari 2021. Rikky van Osch en Paul Klint zijn benoemd als leden van het adviesorgaan.
Het Adviescollege ICT-Toetsing is sinds 1 januari 2021 de opvolger van het Bureau ICT-toetsing. Het Adviescollege ICT-toetsing oordeelt over de risico's en de slaagkans van ICT-projecten binnen de Rijksoverheid en geeft adviezen ter verbetering. Ook toetst het de doeltreffendheid en doelmatigheid van onderhoud en beheer van informatiesystemen.
Verkruijsse is emeritus hoogleraar Bestuurlijke Informatie Verzorging, voorzitter van de Raad van Toezicht Betrouwbaar Administreren en van de Adviescommissie Verklaring van Vakbekwaamheid van accountants en lid van de raad van commissarissen van Davago. Verkruijsse was onder andere partner bij Ernst & Young en voorzitter van XBRL Nederland. Hij was vanaf de start van het Bureau ICT-toetsing voorzitter van de Toezichtsraad.
In & Uit
Nieuwe partner en directeur HLB Blömer
Marc Nederend is met ingang van 1 januari 2021 toegetreden als partner bij HLB Blömer accountants en adviseurs. Per 1 januari 2021 is Johan Verkerk benoemd tot directeur accountancy.
Marc Nederend RA (34) is in 2004 gestart bij HLB Blömer en gespecialiseerd in de controle van jaarrekeningen en de daaraan gekoppelde advisering binnen Team Audit. Nederend heeft een uiteenlopende klantenportefeuille en houdt zich onder andere bezig met de innovatie van de controlepraktijk.
Johan Verkerk AA (32) is ruim elf jaar geleden bij HLB Blömer gestart en is verantwoordelijk voor zijn eigen klantenportefeuille binnen de samenstelpraktijk. Daarnaast houdt Verkerk zich bezig met innovaties binnen zijn vakgebied, waarbij automatisering/digitalisering een belangrijk onderdeel is.
In & Uit
Vincent Steenbakkers partner EBBEN
EBBEN Partners breidt zijn Forensic en Valuationteam verder uit met de komst van drs. Vincent Steenbakkers RA RV (40). Hij treedt per direct toe als partner. Het team van EBBEN groeit door de komst van Steenbakkers tot zes forensic accountants waarvan drie RA's.
In & Uit
ETL breidt groep uit met NBC Eelman & Partners
NBC Eelman & Partners, met vestigingen in Den Burg (Texel) en Den Helder, heeft zich aangesloten bij ETL Accountants en Adviseurs.
NBC Eelman & Partners, tevens onderdeel van NBC Nederland Groep, is een full service accountants- en advieskantoor dat haar oorsprong kent in 1972. Het kantoor zet de dienstverlening aan al haar klanten zelfstandig en ongewijzigd voort.
ETL is een organisatie van regionale accountants- en advieskantoren voor het mkb. ETL Nederland maakt onderdeel uit van ETL Global, een internationale organisatie die gevestigd is in meer dan vijftig landen.
In & Uit
Mark Janssen treedt toe tot directie BonsenReuling
Op 1 januari 2021 is Mark Janssen AA (36) als vennoot toegetreden tot de maatschap BonsenReuling Accountants-Belastingadviseurs. Daarmee telt de maatschap tien vennoten. Janssen is al ongeveer vijftien jaar in dienst bij BonsenReuling en haar rechtsvoorganger Hoogeveen & Janssen Accountants en Belastingadviseurs.
Arthur Janssen, medeoprichter vestiging Elst, vennoot-fiscalist: "Met Mark heeft de vestiging Elst weer een vennoot-accountant, hetgeen goed is voor de continuïteit en de invulling van onze dienstverlening."
BonsenReuling heeft zo'n 155 medewerkers en vestigingen in Elst, Lichtenvoorde, Eibergen, Doetinchem en Deventer.
In & Uit
Raneesh Jagbandhan treedt toe tot directie PwC Accountants
Met ingang van 1 januari is Raneesh Jagbandhan RA toegetreden tot de directie van PwC Accountants N.V. Hij volgt Michel Adriaansens op, die zich als hoofd van de afdeling Risk Assurance zal richten op de verdere ontwikkeling van andere assurance-opdrachten, zoals data-analyse en controle van niet-financiële informatie.
Jagbandhan wordt verantwoordelijk voor het human capital-beleid en voor de marktactiviteiten binnen de accountancypraktijk van PwC. De directie van PwC Accountants N.V. bestaat verder uit Agnes Koops-Aukes (voorzitter), Joris van Meijel en Wytse van der Molen. Vanuit zijn human capital-rol zal Jagbandhan zich onder andere blijven bezighouden met thema's als werkdruk, talentmanagement en diversiteit en inclusie.
Raneesh Jagbandhan (43) is sinds 2000 als accountant aan PwC verbonden. Hij werkte op verschillende PwC-kantoren, zowel in binnen- en buitenland, vervulde verschillende human capital-rollen en was tot voor kort lid van het managementteam van een van de grootste afdelingen binnen de accountancypraktijk van PwC Nederland. Daarnaast was hij betrokken bij het Connected Cultures-netwerk binnen PwC.
In & Uit
Westland Accountancy betrekt nieuw pand
Deze week hebben de drie eigenaren van Westland Accountancy, Peter van der Wilk AA, Paul Groenewegen en Ferry Zuiderwijk, samen met het team hun intrek genomen in het nieuwe pand van het kantoor aan de Boswoning 1 in Honselersdijk.
In & Uit
Nieuwe raad van bestuur bij BDO
BDO Accountants & Adviseurs kent per 1 januari 2021 een nieuwe raad van bestuur. René Nelis (55) is sindsdien ceo en de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur. Maurice de Kleer (49) is met ingang van dezelfde datum als chief quality officer (cqo) benoemd. Samen met de al per 1 september 2020 als chief financial officer-chief operations officer (cfo-coo) aangetreden Leon Jansen (51), vormen zij de nieuwe raad van bestuur van BDO.
Nelis en De Kleer volgen respectievelijk Dick den Braber en Erik Peeters op. Van beiden verliep de maximale benoemingstermijn als bestuurder.
René Nelis RA (1965) werkt sinds 1985 bij BDO en is sinds 2004 partner. De nieuwe ceo was in het verleden onder andere verantwoordelijk voor een gemengde praktijk van Audit & Assurance en Accountancy & Bedrijfsadvies en focuste vanaf 2016 op het begeleiden van bedrijfsopvolgingstrajecten bij met name familiebedrijven. Daarnaast was hij als profit center manager onder meer verantwoordelijk voor de samenvoeging van de kantoren Amstelveen en Haarlem op de nieuwe locatie in Amstelveen.
Maurice de Kleer (1971) is sinds 2005 werkzaam bij BDO als belastingadviseur. Vanaf 2008 was hij eindverantwoordelijk partner van de fiscale praktijk van BDO Haaglanden. De nieuwe cqo was van 2015 tot en met 2018 voorzitter van de Nederlandse Orde van Belastingadviseurs (NOB) en vervulde bij BDO recentelijk ook nevenfuncties als praktijkleider belastingadvies en voorzitter van de vergadering van participanten.
Leon Jansen RA (1969) is sinds 2010 verbonden aan BDO als partner. Van 2015 tot en met 2020 maakte hij onderdeel uit van het managementteam Audit & Assurance. Sinds 1 september maakt hij al onderdeel uit van de raad van bestuur in de functie van cfo-coo.
In & Uit
Ceifer gaat verder als Countus
Per 1 januari 2021 gaat Ceifer verder onder de naam Countus. Ceifer maakte al sinds 2019 onderdeel uit van de Countus Groep, maar de specialist in de zorg gaat nu volledig verder onder de vlag van Countus.
In & Uit
Gerard van Santen volgt Peter Sampers op als lid van EFRAG board
Per 1 januari 2021 zal prof. dr. Peter Sampers RA aftreden als lid van de board van de European Financial Reporting Financial Group (EFRAG). Hij wordt opgevolgd door drs. Gerard van Santen RA.
Van Santen zal in ieder geval tot 30 april 2021 aanblijven als boardlid. Per 1 januari draagt Sampers ook het stokje als voorzitter van de Raad voor de Jaarverslaggeving over aan Van Santen.
In & Uit
Ralph Bouwens partner Koenen en Co
Per 1 januari 2021 treedt Ralph Bouwens RA (33) als partner toe bij Koenen en Co. Bouwens is sinds 2018 werkzaam bij Koenen en Co en geeft als manager Accountancy van de vestiging in Maastricht leiding aan het team van accountants. Bouwens is actief in diverse business clubs en netwerken, waaronder Plexon. Hij is daarnaast lid van de werkveldcommissie van de opleiding accountancy en bedrijfseconomie van Zuyd Hogeschool.
In & Uit
Theo Ostermann treedt toe tot raad van bestuur Grant Thornton
Vanaf 1 januari 2021 maakt Theo Ostermann deel uit van de raad van bestuur van Grant Thornton. Hij volgt hiermee Sebo Havinga op en krijgt onder andere human resources in zijn portefeuille.
Ostermann is ruim acht jaar aan Grant Thornton verbonden. Hij is sinds 2012 partner/belastingadviseur voor mkb en familiebedrijven vanuit de vestiging Rotterdam. Ostermann heeft een brede managementervaring en is lid van de industry group Transport & Logistics met specialisatie in de maritieme sector.
Vanaf 1 januari 2021 bestaat de raad van bestuur van Grant Thornton uit Marcel Welsink (voorzitter), Bart Jonker en Theo Ostermann.
In & Uit
Algemene Rekenkamer benoemt nieuwe directeur Annemarie Jansen
De Algemene Rekenkamer benoemt per 1 februari 2021 Annemarie Jansen tot directeur Staf.
Zij is op dit moment nog plaatsvervangend directeur Bedrijfsvoering bij het ministerie van VWS. Jansen (Beleid en Bestuur in Internationale Organisaties, RUG) werkt sinds 2015 bij VWS. Daarvoor heeft ze onder meer gewerkt als HR-manager bij de Inspectie voor de Gezondheidszorg en als Afdelingshoofd HRM-Beleid bij het ministerie van BZK.
Als directeur Staf gaat zij leiding geven aan alle bedrijfsvoeringstaken binnen de Algemene Rekenkamer en is zij verantwoordelijk voor de uitvoering en de strategische en tactische keuzes op het gebied van communicatie, personeel en organisatie, informatievoorziening, informatieveiligheid, financiën, internationaal, inkoop, huisvesting, facilitaire zaken en bestuurs- en managementondersteuning.
In & Uit
Grant Thornton benoemt zes partners
Monique Pisters, Robert-Jan Brethouwer, Remko Lagendijk, Jan Ruigendijk, Bert Rustenhoven en Tiban Warmerdam zijn met ingang van 1 januari 2021 benoemd tot partner of lid van Grant Thornton Accountants en Adviseurs.
Monique Pisters (40) is is een ervaren internationale fiscalist. Zij is in 2018 benoemd als partner en treedt nu toe als lid van Grant Thornton. Pisters houdt zich in haar dagelijkse praktijk bezig met de fiscale advisering van internationale cliënten en de begeleiding van cliënten die hun compliance-werkzaamheden willen uitbesteden. Daarnaast is ze director van het Internationale business center in Nederland.
Robert-Jan Brethouwer (35) werkt vanaf het begin van zijn carrière als btw-adviseur bij Grant Thornton en heeft zich ontwikkeld tot een allround btw-specialist met een focus op e-commerce en zorg. Brethouwer zal zich bezig houden met de verdere groei van de btw-praktijk, het aansturen van een team van zestien btw-specialisten en de btw-advisering van cliënten. Ook zal hij met ingang van 1 juni 2021 de huidige Head Indirect Tax van Grant Thornton Nederland, Bob van der Steen, opvolgen die na ruim twintig jaar een stapje terug zet.
Remko Lagendijk RA (39) is per 1 januari benoemd als partner, en ingeschreven als extern accountant, bij Grant Thornton op de vestiging Rotterdam. Hij heeft hiervoor 21 jaar bij PwC gewerkt waarvan de laatste drie jaar als extern accountant. Lagendijk heeft in zijn carrière een ruime ervaring opgedaan met het controleren van zowel kleine als grote organisaties met als specialisatie projectorganisaties en zakelijk dienstverlening. Hij zal zich focussen op de marktbewerking in de regio Rotterdam en Zuid-Nederland.
Jan Ruigendijk RA (49) is in juli benoemd tot partner bij Grant Thornton binnen de accountancypraktijk. Per januari treedt hij toe als lid. Naast opgedane ervaringen bij het familiekantoor Ruigendijk Accountants en Adviseurs, is hij ruim tien jaar partner geweest bij Baker Tilly. Ruigendijk heeft in zijn carrière ruime ervaring opgedaan binnen het vak bij zowel kleine als grote organisaties in binnen- en buitenland, met als specifiek aandachtsgebied het mkb en familiebedrijven. Binnen Grant Thornton focust hij zich op de marktbewerking rondom de vestiging Leiden.
Bert Rustenhoven RA (53) is vele jaren werkzaam geweest bij EY. Hij is samen met Annemarie Jongerden-van der Wal RA (assurance partner) en Arjan van Oosten (tax partner) in juli 2016 de vestiging Arnhem gestart. Rustenhoven heeft bijna dertig jaar ervaring met controles bij nationale en internationale bedrijven, waaronder familiebedrijven en internationaal beursgenoteerde bedrijven. Op de vestiging Arnhem houdt hij zich bezig met een combinatie van deze opdrachten. Rustenhoven zal zich de komende jaren richten op de verdere uitbreiding van de vestiging Arnhem. Zijn aandacht zal daarbij uitgaan naar vooral nationaal georiënteerde mkb-ondernemingen, mid corporates en familiebedrijven.
Tiban Warmerdam RA (42) is per 1 januari benoemd tot partner, en tevens ingeschreven als extern accountant, bij Grant Thornton. Warmerdam startte zijn carrière bij Deloitte en heeft daar ruim zestien jaar ervaring opgedaan binnen de controlepraktijk met een focus op verschillende industrieën, waaronder het mkb en familiebedrijven, internationale organisaties en de financiële dienstverlening. Na een korte tussenstop bij Accon AVM is Warmerdam nu werkzaam binnen de controlepraktijk van Grant Thornton en richt zich op het mkb.
In & Uit
The Audit Generation lid SRA
Accountantskantoor The Audit Generation uit Utrecht heeft onlangs het lidmaatschap van SRA ontvangen.
In & Uit
Mark Vaessen deputy president Accountancy Europe
De ledenvergadering van Accountancy Europe heeft op 10 december Mark Vaessen gekozen tot deputy president 2021-2022 van Accountancy Europe, na een voordracht door de NBA. Als voorzitter is gekozen Myles Thompson.
Met de verkiezing is voor Vaessen de weg open naar het voorzitterschap van Accountancy Europe in 2023-2024, als opvolger van Thompson. Vaessen was binnen Accountancy Europe al lid van de Executive Board (sinds 2018), voorzitter van de Corporate Reporting Policy Group (sinds 2013) en daarvoor van de Financial Reporting Policy Group. Hij is tevens Board Member van EFRAG en vanaf 2021 van de SASB Standards Board.
Als KPMG-partner was Vaessen eerder Global Head of IFRS in het VK. Sinds oktober 2017 is hij terug bij KPMG Nederland als Hoofd Department of Professional Practice.
In & Uit
NielenVanDeLaar accountants lid SRA
Het SRA-lidmaatschap is toegekend aan Accountantskantoor NielenVanDeLaar B.V. Het kantoor is gevestigd in Utrecht en telt zeventien medewerkers. De dienstverlening van het kantoor concentreert zich voornamelijk op het uitvoeren van accountantscontroles en direct hieraan gerelateerde diensten, veelal bij 'for-profit'-organisaties. "Veel van onze opdrachten zijn internationaal gerelateerd, wat goed past bij de internationale achtergrond van onze medewerkers", aldus Kees-Jan Nielen RA, partner bij het kantoor.
In & Uit
Anneke van Zanen-Nieberg start bij Vanberkel Professionals
Anneke van Zanen-Nieberg RA (57) start per 1 december als consultant bij Vanberkel Professionals, een financieel specialist in interim- en adviesopdrachten voor de publieke sector.
Van Zanen-Nieberg is sinds mei 2019 voorzitter van NOC*NSF. Eerder was zij onder andere bestuursvoorzitter van Baker Tilly, directeur van de Algemene Rekenkamer, plaatsvervangend secretaris-generaal bij het ministerie van Justitie en Veiligheid en gaf zij leiding aan de Auditdienst Rijk.
In & Uit
MTN sluit zich aan bij KroeseWevers
MTN Accountants en Adviseurs sluit zich aan bij KroeseWevers. MTN telt dertig medewerkers en heeft één vestiging in Groningen. Met de aansluiting versterkt KroeseWevers haar marktpositie in Noord-Nederland en in het bijzonder in de supermarktbranche, aldus het kantoor. MTN heeft net als KroeseWevers een specialisatie in de supermarktbranche. Samen werken ze voor meer dan 175 supermarktondernemers.
De formele aansluiting vindt plaats op 1 januari 2021. Op dat moment zal Chiel Reugebrink AA toetreden als aandeelhouder en directielid van KroeseWevers Holding BV.
Na toetreding van MTN telt KroeseWevers vierhonderd medewerkers verdeeld over acht vestigingen in het noorden en oosten van Nederland. Naast Groningen heeft KroeseWevers vestigingen in Enschede, Emmen, Deventer, Doetinchem, Oldenzaal, Raalte en Zwolle.
In & Uit
AFM neemt officieel afscheid van Gerben Everts
De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft op 16 november tijdens een online seminar officieel afscheid genomen van bestuurder Gerben Everts RA. Everts kwam in 2011 in dienst bij de AFM en trad in 2012 toe tot het bestuur. Hij was binnen het bestuur onder meer verantwoordelijk voor het toezicht op de Nederlandse kapitaalmarkten en accountantsorganisaties. "Hij leverde een grote bijdrage aan de versterking van ons toezicht op die gebieden. In de afgelopen jaren heeft hij zich ook met succes ingespannen om het gedachtegoed van de AFM internationaal op de kaart te zetten", aldus de AFM. De toezichthouder kondigde het vertrek van Everts in januari van dit jaar aan. Hanzo van Beusekom heeft de verantwoordelijkheid voor het toezicht op kapitaalmarkten, accountantsorganisaties en financiële verslaggeving van beursgenoteerde bedrijven per 1 februari 2020 van Everts overgenomen.
In & Uit
PKF Wallast gecertificeerd als Great Place To Work
In oktober 2020 is PKF Wallast gecertificeerd door Great Place To Work Nederland, als eerste accountantskantoor in Nederland, aldus PKF. Great Place To Work Nederland onderzoekt de mate van vertrouwen, trots en plezier binnen organisaties. Op basis van de resultaten van het medewerkersonderzoek wordt gekeken of er is voldaan aan de criteria voor goed werkgeverschap. Alleen organisaties die de vereiste score behalen mogen direct de titel Great Place To Work Certified dragen.
In & Uit
Gemeente Rotterdam wint Protiviti Internal Audit Innovation Award
Gemeente Rotterdam is de winnaar van de Protiviti Internal Audit Innovation Award 2020. De zesde editie van het evenement vond dit jaar online plaats. Donderdag 12 november pitchten vijf teams hun internal audit-innovatie. Het team van Gemeente Rotterdam overtuigde de jury het meest met hun pitch over het auditen van complexe projecten. Gemeente Rotterdam werd op de voet gevolgd door de winnaar van de afgelopen twee jaren: Heineken, met een pitch over remote auditing.
De prijs wordt op 7 december tijdens de Algemene Ledenvergadering van het IIA virtueel overhandigd. Na toestemming van de deelnemers worden de innovaties die zijn gepresenteerd op het Innovatieplatform van IIA Nederland opgenomen.
De Protiviti Internal Audit Innovation Award is in het leven geroepen door Protiviti in samenwerking met IIA Nederland, vanuit de ambitie om internal audit als vakgebied verder te helpen.
In & Uit
BonsenReuling nu ook in Doetinchem
BonsenReuling Accountants-Belastingadviseurs is sinds oktober 2020 ook gevestigd in Doetinchem. De nieuwe vestiging bevindt zich in het gerenoveerde bedrijfsverzamelgebouw Het Hanzepand op industrieterrein de Huet (voormalig Misset-pand).
BonsenReuling had al vestigingen in Lichtenvoorde, Eibergen, Deventer en Elst en een bezoekadres voor de Duitsland-Desk in Düsseldorf.
In & Uit
Nathalie Habers partner Mazars
Nathalie Habers RA (1977) is per 1 november 2020 toegetreden als partner bij Mazars Accountants en Adviseurs. Met deze uitbreiding wordt de Audit & assurance-praktijk verder versterkt.
Na het afronden van haar studie bedrijfskunde aan de Erasmus Universiteit is Habers aan de slag gegaan bij big four-kantoren waar ze is doorgegroeid naar director in de Audit & assurance-praktijk. In die tijd heeft zij haar post-doctorale opleiding Accountancy aan de Vrije Universiteit Amsterdam afgerond. Bij PwC was ze als director verantwoordelijk voor klanten in de (middel)groot zakelijke internationale markt (Verenigde Staten) met een focus op Sox (ontwerp en implementatie van interne controlemaatregelen), US GAAP, Dutch GAAP en IFRS. Haar klanten zaten in het (bio)techsegment en in de sector retail & consumer. Habers heeft ruime ervaring met beursgenoteerde ondernemingen en scale ups. Naast haar rol als accountant heeft ze ervaring met het opzetten van HR-strategieën en de uitvoering daarvan.
In & Uit
Barbara Joziasse collegelid Algemene Rekenkamer
Drs. Barbara Joziasse MiF (53) wordt per 1 januari 2021 benoemd als nieuw collegelid van de Algemene Rekenkamer, als opvolger van Francine Giskes. Joziasse is nu nog Nederlands ambassadeur in Amman, Jordanië. Eerder was zij onder meer ambassadeur in Oman en Zimbabwe en vervulde diverse andere functies op het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het college is het bestuur van de Algemene Rekenkamer, dat uit drie personen bestaat. Arno Visser is president van het college en Ewout Irrgang collegelid.
In & Uit
Frans Heitling (AV) met pensioen
Frans Heitling, hoofdredacteur van Accountancy Vanmorgen, gaat met pensioen. Zakenjournalist Wilbert Geijtenbeek volgt hem op.
Heitling was vijftien jaar lang hoofdredacteur van Accountancy Nieuws en later Accountancy Vanmorgen. Hij maakte al langer publicaties voor accountants, toen hij in 2005 hoofdredacteur werd van Accountancy Nieuws, een titel van Wolters Kluwer. In 2014 schrapte de uitgeverij het blad en maakte Heitling samen met uitgever Marjolijn Margadant een doorstart als Accountancy Vanmorgen. Een platform dat zich met nieuws, opinie en praktische informatie richt op de mkb-accountant.
Heitling blikt terug op zijn werk en op de ontwikkelingen in de accountancysector in een uitgebreid afscheidsinterview op AccountancyVanmorgen. Zakenjournalist Wilbert Geijtenbeek, gespecialiseerd in zakelijke dienstverlening, neemt vanaf 19 oktober het roer over.
In & Uit
Hans Albers director Legal Management Consulting bij Deloitte
Per 1 oktober 2020 is Hans Albers (1960) benoemd tot director Legal Management Consulting (LMC) bij Deloitte in Nederland. In zijn nieuwe functie is Albers verantwoordelijk voor het uitbreiden van het huidige dienstenaanbod van Deloitte Legal en voor het ontwikkelen van nieuwe producten en/of diensten. Daarnaast zal hij voortbouwen op en samenwerken met de diverse teams binnen Deloitte Legal op het gebied van Legal operations en technologie.
Albers was voorheen chief of staff en hoofd worldwide Legal operations bij het Amerikaanse technologiebedrijf Juniper Networks. Daarvoor was hij EMEA Regional General Counsel voor Juniper en Cisco.
In & Uit
Gerard van Santen nieuwe RJ-voorzitter
Drs. Gerard van Santen RA wordt per 1 januari 2021 de nieuwe voorzitter van de Raad voor de Jaarverslaggeving (RJ).
Van Santen is als partner bij EY verantwoordelijk voor de vaktechnische afdeling op het terrein van financiële verslaggeving in Nederland en tevens IFRS-leader voor West-Europa/Maghreb. Van 2007 tot 2018 was hij al lid van de RJ. Van Santen volgt Peter Sampers op, die eind dit jaar aftreedt.
In verband met het aflopen van de benoemingstermijn van enkele zittende raadsleden heeft het bestuur van de Stichting voor de Jaarverslaggeving (SJ) ook twee nieuwe RJ-leden benoemd: Lianne Suurland, specialist financial reporting bij Deloitte, en Gert-Jan Jordaan, werkzaam bij HKLW Accountants. Dingeman Manschot en Ronald Smittenberg zijn afgetreden als lid van de RJ.
De samenstelling van de RJ is per 1 januari 2021 als volgt:
drs. G.M. van Santen RA (EY), voorzitter
drs. H.P. van Arkel RA (Shell Nederland)
J. Bakker RA RB (JAN)
drs. P.A.M. Bos (Eumedion)
drs. G-J Jordaan RA (HKLW en docent Nyenrode)
drs. M. Hartman RA (PwC)
prof. mr. dr. J.B.S. Hijink (Stibbe en hoogleraar Radboud Universiteit)
drs. H.F.H. van de Meerendonk RA (NN Group)
drs. J.A.R. Ousen RA RBA (PGGM)
drs. C.L. Suurland RA (Deloitte)
In & Uit
Seres gaat verder als Countus
Per 1 oktober gaat Seres verder onder de naam Countus. Seres maakt al sinds 2014 onderdeel uit van de Countus Groep, maar de specialist in de zorg gaat nu volledig verder onder de vlag van de accountants- en adviesgroep.
In & Uit
Rekenraad sluit aan bij Vermetten
Rekenraad accountants en belastingadviseurs sluit zich per 1 oktober 2020 aan bij het Brabantse Vermetten | accountants en adviseurs. Rekenraad is gevestigd aan de Bredaseweg 107 in Etten-Leur en gaat voortaan 'rekenraad Vermetten' heten. Vermetten heeft al regiokantoren in Gilze, Diessen, Made, Roosendaal, Tilburg en Waalwijk.
Volgens John Bulkmans RA AA RB, directeur-eigenaar van rekenraad, is met de aansluiting de continuïteit voor de toekomst beter gewaarborgd. "Voor klanten van rekenraad verandert er niet veel. Onze naam en huisstijl zal aangepast worden aan de Vermetten-huisstijl, maar onze betrokkenheid, onze mensen, onze werkwijze, onze locatie in Etten-Leur én onze telefoonnummers blijven ongewijzigd."
In & Uit
SASB benoemt KPMG-partner Mark Vaessen in bestuur
De Sustainability Accounting Standards Board (SASB) heeft Mark Vaessen van KPMG benoemd in het bestuur. De SASB is een onafhankelijke organisatie die standaarden vaststelt voor de verslaglegging van niet-financiële prestaties van ondernemingen.
Vaessen is sinds 1999 partner bij de controlepraktijk van KPMG en is wereldwijd voorzitter van KPMG's Better Business Reporting Network. Daarnaast is hij bestuurslid van twee Europese organisaties, EFRAG (European Financial Reporting Advisory Groep) en Accountancy Europe, met een focus op verslaggeving door bedrijven. Van 2009 tot 2013 was Vaessen bovendien lid van de IFRS-adviesraad van de International Accounting Standards Board (IASB).
"Ik ben zeer vereerd met deze benoeming", zegt Vaessen. "Ik word op een cruciaal moment in staat gesteld een bijdrage te leveren aan de belangrijke ontwikkeling van een verdergaande standaardisatie van de duurzaamheidsverslaglegging door bedrijven. Wereldwijd vragen beleggers bedrijven in toenemende mate om hun prestaties op het gebied van Environment, Social & Governance (ESG) openbaar te maken. Het gebruik van de SASB-normen neemt hierbij in hoog tempo toe. Ik verwacht dat mijn ervaring met het ontwikkelen van wereldwijde verslaggevingsstandaarden en mijn internationale achtergrond een extra dimensie zullen geven aan het werk van de SASB."
In & Uit
Steven van der Ven partner Mazars
Mazars heeft Steven van der Ven RA (1977) als partner benoemd. Van der Ven heeft ruim twintig jaar ervaring in professionele dienstverlening aan klanten in het familiebedrijf in verschillende sectoren. Na zeventien jaar actief te zijn geweest bij EY is hij sinds 2017 werkzaam bij Mazars in de Audit & Assurance-praktijk. Zijn klantenkring omvat onder meer familiebedrijven / privately owned business in handel, productie en projectorganisaties. Daarnaast is hij betrokken bij diverse interne en externe initiatieven op het gebied van kwaliteit en cultuur & gedrag.
In & Uit
Danny Istha partner Mazars
Mazars heeft Danny Istha AA (1981) benoemd als partner. Istha is sinds 2008 werkzaam bij Mazars, waar hij sinds 2015 als director in de Accounting & Outsourcing Services-praktijk actief is. Daarvoor heeft hij ruime klantervaring opgedaan bij PwC. Istha heeft bijna twintig jaar ervaring in professionele dienstverlening en is verantwoordelijk voor de aansturing en uitbouw van de payrollpraktijk bij Mazars. Daarnaast is hij als accountant verantwoordelijk voor een internationaal georiënteerde klantenportefeuille met focus op innovatie, vastgoed, financiering en herstructurering.
In & Uit
Chantal van Oijen directievoorzitter Alfa-kantoor Raamsdonksveer
Met ingang van 1 november gaat Chantal van Oijen bij Alfa Accountants en Adviseurs aan de slag als directievoorzitter van het cluster Brabant-Limburg. Zij wordt verantwoordelijk voor de drie zuidelijke kantoren van Alfa, in Raamsdonksveer, Langenboom en Heythuysen. Van Oijen is nu nog algemeen directeur bij Boels Zanders Advocaten. Eerder vervulde zij directiefuncties bij Randstad en Yacht.
In & Uit
Ferdy van Beest manager Data proposities en Integrated Reporting bij Flynth
Vanaf 1 september vervult dr. Ferdy van Beest (38) de functie van manager Data proposities en Integrated Reporting bij Flynth adviseurs en accountants. Zijn aanstelling is een volgende stap in de digitale transformatie van Flynth, aldus het kantoor.
Van Beest en zijn team adviseren mkb- en agrobedrijven met behulp van data-analyse en machine learning hoe zij duurzame beslissingen kunnen nemen. Belangrijk onderdeel van de functie is ook het stimuleren en verbeteren van integrated reporting door deze ondernemingen.
Van Beest was hiervoor senior adviseur bij Flynth Audit. Daarnaast is hij werkzaam als Assistant professor Financial Reporting aan Nyenrode Business Universiteit.
In & Uit
Exact neemt Unit4 Bedrijfssoftware over
Het Delftse softwarebedrijf Exact neemt Unit4 Bedrijfssoftware over, het bedrijfsonderdeel van Unit4 dat de accountancy-, mkb- en grootzakelijke markt in Nederland en België bedient. De overname moet nog worden goedgekeurd door de mededingingsautoriteiten en is voorgelegd aan de ondernemingsraad.
"Met de toevoeging van het portfolio aan softwareproducten van Unit4 Bedrijfssoftware biedt Exact een complete end-to-end suite van financiële- en HR- software voor het mkb en zijn accountants", aldus het bedrijf. Volgens Exact-ceo Phill Robinson ontstaat door de overname een "lokale koploper die de meest geavanceerde en complete suite van cloud-oplossingen voor het mkb en accountantskantoren aanbiedt".
"De afgelopen twee jaren hebben we ons productportfolio serieus versterkt (...) en dit heeft geleid tot een versnelde groei in omzet en marktaandeel", zegt Herman de Jonge, ceo van Unit4 Bedrijfssoftware. "Ik ben ontzettend trots dat dit door Exact is onderkend en verheugd dat wij nu onderdeel worden van Exact."
Exact is opgericht in 1984 en biedt bedrijfssoftware aan mkb-bedrijven. De organisatie telt meer dan 1500 medewerkers en meer dan 500.000 klanten. Bij Unit4 Bedrijfssoftware werken 268 medewerkers verspreid over kantoren in Utrecht, Sliedrecht, Barendrecht, Hengelo en het Belgische Brugge.
In & Uit
IMPROVEN neemt Grant Thornton Search & Interim over
Grant Thornton Search & Interim is overgenomen door IMPROVEN en gaat per direct verder onder de naam IMPROVEN Search & Interim.
Voor IMPROVEN betekent de uitbreiding een versterking van de marktpositie en verbreding van de dienstverlening, aldus de organisatie. Naast organisatieadvies biedt de combinatie haar opdrachtgevers, veelal cfo's en cio's, nu ook executive interim management en werving & selectie. Beide organisaties richten zich op de toenemende vraag naar hoogopgeleid talent met specialistische kennis en ervaring op het snijvlak van Finance, IT en Risk.
In & Uit
Kishan Lodhia nieuwe directeur ICT bij Flynth
Op 1 september is Kishan Lodhia (37) aangetreden als directeur ICT bij Flynth adviseurs en accountants. Met zijn team zal Lodhia de ambities van Flynth op het gebied van digitalisering verder vormgeven. De komende jaren wil Flynth toe naar een steeds meer digitale en datagedreven dienstverlening, met de inzet van robot proces automation, data-analyse en proces mining. Om deze ambities waar te maken startte Flynth vorig jaar met een programma rondom digitale transformatie.
In & Uit
Gerard van Olphen stopt als bestuursvoorzitter APG
Gerard van Olphen RA treedt terugt als bestuursvoorzitter van APG. Naast privéredenen voor deze beslissing, ziet Van Olphen de nieuwe strategie die is ontwikkeld als een natuurlijk moment om plaats te maken voor een opvolger, zo meldt de pensioenuitvoerder. Van Olphen blijft tot het voorjaar 2021 aan zodat een soepele overdracht mogelijk is. De raad van commissarissen is de procedure voor het zoeken naar een opvolger inmiddels gestart. Van Olphen begon in maart 2016 als bestuursvoorzitter bij APG.
In & Uit
Omzet DRV groeit 8 procent
De omzet van DRV Accountants & Adviseurs is in 2019 met 8 procent gestegen tot 59,2 miljoen euro, zo blijkt uit het jaarverslag. De omzet groeide door overname en autonoom. Nieuwe dienstverlening zoals IT Consultancy leverde een goede bijdrage aan die autonome groei, aldus DRV. Doordat de omzet twee keer zo hard groeide als het aantal medewerkers, steeg de toegevoegde waarde naar 27,3 procent.
De goede resultaten in 2019 hebben ertoe bijgedragen dat DRV op een stevig fundament staat, ook financieel, zegt bestuursvoorzitter Michael Bick in het voorwoord bij het jaarverslag. Volgens Bick heeft de coronacrisis vooralsnog geen merkbaar financieel effect op de organisatie en geven de doorgerekende scenario's "geen aanleiding tot zorg".
Bick roept daarnaast op tot meer vertrouwen in de rol van de sector als poortwachter. De invloed van IT op werkprocessen mag wat hem betreft sneller sterker worden, voor kwaliteitsborging, maar ook om het vak van accountant nog aantrekkelijker te maken. Dat is nodig om de krapte op de arbeidsmarkt in de accountancy tegen te gaan en daarmee de belemmering van de groei van accountantskantoren, een belemmering die DRV ook in 2019 heeft ondervonden.
In & Uit
KPMG benoemt Claartje Bulten in rvc
KPMG heeft Claartje Bulten voor een periode van vier jaar benoemd tot lid van de raad van commissarissen.
Claartje Bulten (1975) is hoogleraar Ondernemingsrecht aan de Radboud Universiteit in Nijmegen en lid van het Research Centre for Enterprise & Law. Daarnaast maakt zij deel uit van de Commissie Vennootschapsrecht, een permanent adviescollege verbonden aan het ministerie van Justitie en Veiligheid. Binnen de Radboud Universiteit is zij bovendien voorzitter van het Van der Heijden Institute, waar ze onlangs leiding gaf aan een multidisciplinair onderzoek naar diversiteit en inclusie. Van 2016 tot 2020 was zij kroonlid van de SER, de Sociaal-Economische Raad.
De raad van commissarissen van KPMG bestaat naast Claartje Bulten uit Bernard Wientjes (voorzitter), Jolande Sap (vice-voorzitter), Gosse Boon, Harry van Dorenmalen en René Steenvoorden.
In & Uit
Leon Jansen nieuwe cfo-coo bij BDO
Leon Jansen RA is tijdens de aandeelhoudersvergadering van BDO Accountants & Adviseurs op 23 april 2020 benoemd tot chief financial officer (cfo), chief operations officer (coo) en lid raad van bestuur van BDO. De benoeming volgt op voordracht door de raad van commissarissen. Jansen bekleedt de functie van cfo-coo per 1 september 2020. Hiermee is de vacante positie in de raad van bestuur ingevuld.
Leon Jansen (51) is sinds 1995 werkzaam in de accountancy. Sinds 2010 is hij verbonden aan BDO als registeraccountant en equity partner. Van 2015 tot en met 2020 maakte Jansen onderdeel uit van het managementteam Audit & Assurance van BDO.
De voltallige raad van bestuur van BDO bestaat uit Dick den Braber (ceo), Erik Peeters (cqo) en Leon Jansen (cfo-coo).
In & Uit
AccountAbilities en Stighter & Partners sluiten zich aan bij Vallei Accountants
AccountAbilities en Stighter & Partners sluiten zich aan bij Vallei Accountants. Beide accountants- en advieskantoren zijn gevestigd in Amsterdam.
"De schaalvergroting biedt de slagkracht en wendbaarheid om de snel veranderende markt in het algemeen en accountancy in het bijzonder op een goede manier het hoofd te bieden", stellen de organisaties.
Met het toetreden van AccountAbilities en Stighter & Partners krijgt Vallei Accountants er een Amsterdamse vestiging met ruim dertig collega's bij. Met deze acquisitie kan Vallei naast mkb-bedrijven ook grotere, internationale cliënten beter aan zich binden, aldus het kantoor.
In & Uit
ABAB steunt Campagneteam Huntington
ABAB Accountants en Adviseurs heeft een bedrag van 3800 euro gedoneerd aan Campagneteam Huntington.
ABAB steunt jaarlijks meerdere goede doelen. Meerdere collega's bij het kantoor droegen dit goede doel aan bij hun werkgever, mede omdat één collega in haar privésfeer bekend is met de ziekte. Campagneteam Huntington heeft als doel fundamenteel wetenschappelijk onderzoek te financieren dat tot een genezende therapie voor de ziekte van Huntington moet leiden. Ze vergroten de bekendheid van Huntington en proberen voldoende fondsen te werven aan de hand van een landelijke campagne. De donatie van ABAB gaat rechtstreeks naar het financieren van onderzoek.
In & Uit
Rob Becx nieuw bestuurslid van HLB Van Daal
Drs. Rob Becx AA RV is per 1 juli 2020 benoemd tot bestuurslid van HLB Van Daal. Drs. Jean Bloemers RA draagt zijn taken als bestuurder over aan Becx. Samen met huidig bestuurslid Pascal Kosters RA vormt hij het dagelijks bestuur. Becx is sinds 1998 werkzaam op regiokantoor Tilburg-Waalwijk.
In & Uit
Visser & Visser opent nieuwe vestiging in Doetinchem
Per 1 september opent Visser & Visser een nieuwe vestiging in Doetinchem. Het nieuwe kantoor is de dertiende vestiging van Visser & Visser.
Vestigingsleider Erik Bakker: "Met ons kantoor in Doetinchem bedienen we een voor Visser & Visser nieuwe regio: de Achterhoek. Daarnaast vormt dit kantoor ook een uitvalsbasis voor ons team International Business. Met dit team bedienen wij cliënten die in de grensregio actief zijn en ondersteunen we bedrijven bij complexe en grensoverschrijdende vraagstukken. Tenslotte draagt dit nieuwe kantoor ook bij aan het bereik van Visser & Visser op de arbeidsmarkt."
In & Uit
Marleen Kloppers nieuwe cfo Buma/Stemra
Drs. Marleen Kloppers RA is tijdens de algemene ledenvergadering van Buma/Stemra benoemd tot cfo en statutair bestuurder van de muziekrechtenorganisatie. Zij volgt daarmee Siebe van Elsloo op. Kloppers heeft meer dan 25 jaar ervaring als financieel manager/directeur en toezichthouder met een focus op financieel management. Daarnaast heeft zij ervaring in de aansturing van IT-projecten. Verder heeft Kloppers management- en bestuurlijke ervaring in zowel de profit- als de non-profitsector.
In & Uit
Accofis lid SRA
Accofis Accountants en Belastingadviseurs heeft het SRA-lidmaatschap gekregen. Het kantoor uit Bilthoven heeft drie medewerkers en opereert volledig digitaal.
In & Uit
PwC stopt als partner KNVB
De KNVB en PwC hebben besloten de samenwerking per juli 2020 niet te verlengen. Sinds 1991 was PwC als partner verbonden aan de voetbalbond.
Renate de Lange-Snijders, lid van de raad van bestuur van PwC: "Vanuit onze merkbelofte 'morgen maak je samen' zijn we met het merk PwC een nieuwe weg ingeslagen en willen de ruimte en vrijheid hebben om te bekijken welke activiteiten daar in de toekomst het beste bij passen. Vanzelfsprekend beëindigen we een relatie van bijna dertig jaar niet zomaar. De KNVB zal een speciale plek in ons oranje hart houden. Het komende jaar ronden we samen de lopende projecten af. Wij danken de KNVB voor de bijzondere samenwerking en wensen hen een prachtig EK-jaar toe."
De KNVB begrijpt de nieuwe koers die PwC inslaat en de wens om daar de vrijheid in te hebben, aldus Jean-Paul Decossaux, directeur commercie bij de KNVB. "We hebben hun beslissing en de afronding van onze samenwerking in goede harmonie met elkaar besproken. De KNVB bedankt PwC voor de jarenlange samenwerking en steun voor het Nederlandse voetbal en wenst PwC succes met hun toekomstplannen."
In & Uit
OOvB neemt Koningswaal Financiële Administratie over
OOvB adviseurs en accountants neemt per 1 september 2020 KoningsWaal Financiële Administratie uit Ewijk (Gelderland) over. De overname is ingegeven door de wens van KoningsWaal-eigenaren Ton Wattenberg (68) en Wim Coenders (68) om continuïteit te zoeken voor hun klanten.
De vijf medewerkers van Koningswaal worden opgenomen in het team van OOvB in Wijchen en zullen van daaruit de klanten van Koningswaal blijven bedienen. Ook voormalig eigenaar Ton Wattenberg zal voorlopig betrokken blijven bij de klantenportefeuille.
OOvB heeft vijf vestigingen in Wijchen, Cuijk, Wanroij, Heesch en Uden en heeft zo'n negentig medewerkers.
In & Uit
Natasja Baroch toegetreden tot rvc Grant Thornton
Natasja Baroch RA (1971) is met ingang van 1 juli 2020 toegetreden tot de raad van commissarissen van Grant Thornton. Met haar benoeming bestaat de rvc van nu uit drie externe leden: Tjark de Lange (voorzitter), Cokky Hilhorst en Natasja Baroch.
Baroch: "Ik ben blij en trots om me te verbinden aan Grant Thornton als toezichthouder. Ik draag deze belangrijke sector - waar mijn roots liggen - nog steeds een warm hart toe. De sector ligt maatschappelijk onder het vergrootglas en dit vraagt om stevig, maar modern en toekomstgericht toezicht. Met een diverse rvc waar we zelfs met twee vrouwen (op gebied van diversiteit) in de meerderheid zijn heb ik er veel vertrouwen in dat we een boeiende tijd tegemoet gaan en een bijdrage kunnen leveren aan de ontwikkeling van Grant Thornton."
Baroch is momenteel ook lid van de raad van toezicht bij Trubendorffer (hulp bij verslaving en dubbele diagnose), partner bij 2C&More en (bestuurs)lid bij Finanza, een netwerkvereniging van cfo's/financials uit of werkzaam in de omgeving Tilburg. Zij was tot december vorig jaar cfo, coo en lid van de raad van bestuur van BDO, waar zij vertrok vanwege een "verschil van inzicht" over de implementatie van de strategie. Eerder werke zij bij zorginstelling Zuidwester, als (interim) manager op het gebied van bedrijfsvoering in de zorg, bij Alliance Apotheken en als accountant/consultant bij Deloitte en KPMG.
In & Uit
Yvonne Vlasman benoemd tot partner Grant Thornton
Grant Thornton Nederland heeft met ingang van 1 juli 2020 Yvonne Vlasman RA benoemd tot partner Valuation, Investigation & Dispute Services. Vlasman is sinds 1 maart van dit jaar werkzaam bij Grant Thornton in de Valuation, Investigation & Dispute Services-praktijk.
Na haar ervaring bij KPMG in de Assurance-praktijk, binnen Human Resources en als partner Forensic, werd ze bij EY benoemd tot partner Fraud Investigation & Dispute Services. Aansluitend maakte ze bij EY de overstap naar partner van de Professional Practice Group. Vorig jaar is Vlasman betrokken geweest bij de NBA als programmamanager fraude.
De ervaring van Vlasman ligt op het gebied van investigations, litigation support, integriteitsadvies en forensic audit support. Daarnaast is ze trainer en coach.
In & Uit
Lennard Pluymen nieuwe partner Q-Concepts
Met ingang van 1 juli 2020 heeft Q-Concepts drs. L.F.M. (Lennard) Pluymen RA tot partner benoemd. Pluymen is sinds september 2018 in dienst bij Q-Concepts en is in Zuid-Nederland medeverantwoordelijk voor het kantoor in Maastricht. Daarnaast is hij binnen Q-Concepts actief betrokken in de vastgoedsector en is hij verantwoordelijk voor het interne learning- & developmentprogramma.
In & Uit
Visser & Visser publiceert tweede transparantieverslag
Visser & Visser heeft het transparantieverslag 2019 uitgebracht. Vorig jaar publiceerde het kantoor voor de eerste keer een transparantieverslag, alhoewel dat niet verplicht is voor niet-oob-accountantsorganisaties. "Wij vinden het nastreven van transparantie niet meer dan normaal en geven in het transparantieverslag over 2019 inzicht in onze organisatie, onze cultuur en het gevoerde beleid."
Het tweede transparantieverslag heeft een persoonlijker karakter gekregen in de vorm van interviews met medewerkers, aldus het kantoor.
In & Uit
Frank Hartmann benoemd tot hoogleraar Accounting Radboud Universiteit
Frank Hartmann (1966) is met ingang van 1 september 2020 benoemd tot hoogleraar Accounting aan de Faculteit der Managementwetenschappen van de Radboud Universiteit.
Hartmann is als hoogleraar Management Accounting en Management Control de afgelopen vijftien jaar verbonden geweest aan de Rotterdam School of Management, Erasmus Universiteit. De afgelopen negen jaar daarvan was hij daar bovendien vakgroepvoorzitter, bestuurslid van RSM, wetenschappelijk directeur van diverse opleidingen, statutair directeur van RSM BV en Dean of Executive Education.
In Nijmegen zal Hartmann zich richten op onderzoek en onderwijs op het gebied van accounting en accountability en de ontwikkeling van onderwijs aan professionals op dat gebied.
Hartmann studeerde bedrijfseconomie en fiscale economie aan de Erasmus Universiteit en volgde de postdoctorale opleiding tot register controller (RC) aan de Maastricht University. Aan diezelfde universiteit verdedigde hij in 1997 zijn proefschrift Accounting for performance evaluation: een onderzoek naar de arbeidspsychologische effecten van het gebruik van financiële budgetten voor het beoordelen van de prestaties van managers.
Frank Hartmann is lid van de Nederlandse vereniging voor Register Controllers (VRC) en heeft binnen deze vereniging diverse rollen vervuld. Zijn onderzoek is deels gefinancierd door het Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) uit het Verenigd Koninkrijk. Hij is (mede)auteur van diverse Nederlandse en internationale tekstboeken op het gebied van accounting en management control.
In & Uit
Keystone Accountants SRA-lid
Keystone Accountants uit Druten heeft het SRA-lidmaatschap gekregen. Het kantoor heeft vijftien medewerkers en is gespecialiseerd in jaarrekeningcontrole, waarbij de focus ligt op dga-ondernemingen en familiebedrijven. Keystone heeft een samenwerkingsverband met onder meer PK Support en PK & Partners. Hierdoor kan het kantoor een breed scala aan financiële en fiscale diensten leveren.
In & Uit
Koenen en Co verhuist naar nieuw kantoorpand in Herten-Roermond
Na een bouwperiode van ruim een jaar verhuist Koenen en Co op 29 juni 2020 naar het nieuwe kantoorpand dat gevestigd is op het bedrijventerrein Boven de Wolfskuil in Herten-Roermond. De huidige vestiging in Roermond, Westhoven 16, verhuist in zijn geheel naar de nieuwe locatie. Het nieuwe adres is: Boven de Wolfskuil 1, 6049 LX Herten.
In & Uit
Mark Glazener winnaar SVRO Internal Audit Scriptie Award 2020
Tijdens het eCongres van het Instituut van Internal Auditors Nederland op vrijdag 12 juni werd bekend dat de SVRO Internal Audit Scriptie Award gaat naar Mark Glazener, Erasmus Universiteit Rotterdam. Zijn scriptie gaat over het auditen van een beleggingsstrategie en hoe je hiermee een rendementsverhoging zou kunnen realiseren.
De scriptie award is bedoeld voor studenten aan de post-masteropleidingen Internal Auditing. De Stichting Verenigde Register Operational Auditors (SVRO) van IIA Nederland wil met de award de ontwikkeling van het vakgebied van internal auditing stimuleren.
Dit jaar werden vier studenten genomineerd voor de prijs. John Klappe en Silvio Lambert Mendez van de Amsterdam Business School (UvA), opleiding Executive MSc of Internal Auditing en Zita Kemper en Mark Glazener van de Erasmus Universiteit Rotterdam, opleiding Internal Auditing & Advisory.
Beate Numan, voorzitter SVRO: "Met de award hopen we een stimulans te creëren voor studenten om net even dat stapje verder te zetten wanneer zij aan hun scriptie werken. We kijken naar het wetenschappelijke gehalte en naar de praktische toepasbaarheid. Juist dit kwam duidelijk terug in de scriptie van Mark Glazener."
Juryvoorzitter Arjen van Nes geeft aan dat de scriptie van Glazener eruit sprong. "Een deugdelijk en ambachtelijk werk. Een mooi voorbeeld hoe je met een referentiemodel van begin tot eind een strategie kunt auditen. Daarbij vonden we het belangrijk dat Mark heeft laten zien dat in een kwantitatieve omgeving als de beleggingswereld soft skills de doorslag kunnen geven tussen onder- of overpresteren."
In & Uit
Baker Tilly benoemt Marco Hoeks tot bestuurder
Marco Hoeks is per 1 juli 2020 benoemd tot bestuurder van Baker Tilly. Hoeks krijgt vanuit het bestuur de servicelijn fiscale dienstverlening en interne juridische zaken in zijn portefeuille.
Marco Hoeks studeerde in 1993 af aan de Universiteit van Tilburg en koos voor een carrière bij PwC. Daar werkte hij 22 jaar, waarvan 7 jaar als fiscaal partner. Hoeks heeft zich in die jaren gespecialiseerd in belastingadvisering aan met name middelgrote (familie)ondernemingen en haar aandeelhouders. In 2011 maakte hij de overstap naar Baker Tilly als fiscaal partner op de vestiging Utrecht. Naast deze werkzaamheden was Hoeks 4,5 jaar lid van de benoemings- en adviescommissie en is hij sinds 2014 voorzitter van de kennisgroep vennootschapsbelasting overheid. Hoeks blijft, naast zijn werk als bestuurslid, de rol van voorzitter van de kennisgroep vervullen.
Het bestuur van Baker Tilly bestaat per 1 juli 2020 uit Marcel Huisman (voorzitter), Marco Hoeks, Ronald Houtveen en Erik Moens.
In & Uit
Rogier Kersten nieuwe directeur ABAB Legal
Rogier Kersten is sinds 9 juni 2020 de nieuwe directeur van ABAB Legal. Hij volgt hiermee Jos van Mierlo op, die de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt.
Kersten is sinds 2014 werkzaam als jurist bij ABAB Legal en was sinds 2019 al manager binnen het team. Hij is gespecialiseerd in het ondernemingsrecht, waarbij zijn aandachtsgebieden liggen op het gebied van herstructureringen, fusies en overnames en het huurrecht.
In & Uit
ETL breidt verder uit met Full Account
Full Account Adviseurs en Accountants heeft zich aangesloten bij ETL Accountants en Adviseurs.
Full Account, met vestigingen in Venlo, Venray en Well, zet haar dienstverlening aan mkb-klanten ongewijzigd en onder eigen naam voort. Ook het management blijft ongewijzigd.
ETL is een organisatie van 21 regionale accountants- en advieskantoren voor het mkb. ETL Nederland maakt onderdeel uit van ETL Global, een internationale organisatie die gevestigd is in 44 landen.
In & Uit
Genomineerden SVRO Internal Audit Scriptie Award bekend
Vier studenten Internal Auditing aan de UvA en Erasmus Universiteit zijn genomineerd voor de SVRO Internal Audit Scriptie Award van Instituut van Internal Auditors Nederland (IIA). Tijdens het eCongres op 12 juni wordt de winnaar van de SVRO Internal Audit Scriptie Award online bekendgemaakt.
De Stichting Verenigde Register Operational Auditors (SVRO) van IIA Nederland heeft met de Internal Audit Scriptie Award tot doel de ontwikkeling van het vakgebied van internal auditing te stimuleren onder de deelnemers van de post-masteropleidingen in Nederland. Scriptanten die met hun relevante en originele scripties bijdragen aan praktisch toepasbare innovaties met een wetenschappelijk kwalitieve basis, kunnen voor een nominatie in aanmerking komen.
In & Uit
ETL breidt uit met BGH Accountants en Adviseurs
BGH Accountants en Adviseurs, met vestigingen in Nijmegen, Schijndel en Uden, heeft zich aangesloten bij ETL Accountants en Adviseurs. BGH zet haar dienstverlening aan mkb-klanten ongewijzigd voort onder eigen naam en ook het management blijft ongewijzigd.
ETL is een organisatie van achttien regionale accountantskantoren voor het mkb. ETL Nederland maakt onderdeel uit van ETL Global, een internationale organisatie die gevestigd is in 44 landen.
Accountant maakt gebruik van cookies om de website te analyseren en te verbeteren en om advertenties te tonen.
Door op 'akkoord' te klikken geeft u toestemming voor het gebruik van cookies.
In de cookieverklaring vindt u meer informatie over het gebruik van cookies op deze site.
Akkoord